plasma-disks - en to pl translation catalogue (20 entries)

[ctx: @label]
en: Prefail attributes <= threshold.
pl: Atrybuty przedusterkowe <= próg

[ctx: @label]
en: SMART status check returned 'DISK OK' but we found that some (usage or prefail) attributes have been <= threshold at some time in the past.
pl: Sprawdzenie stanu SMART zwróciło 'DISK OK', lecz znaleźliśmy pewne atrybuty (używania lub przedusterkowe), które znalazły się <= progu w pewnym czasie w przeszłości.

[ctx: @label]
en: The device error log contains records of errors.
pl: Dziennik błędów urządzenia zawiera wpisy o błędach.

[ctx: @label]
en: The device self-test log contains records of errors. [ATA only] Failed self-tests outdated by a newer successful extended self-test are ignored.
pl: Dziennik samodiagnozy dysku ma wpisy o błędach. [tylko ATA] Próby zakończone niepowodzeniem, które zostały zastąpione nowszymi próbami, zakończonymi powodzeniem, są pomijane.

[ctx: @title]
en: Storage Device Health Monitoring
pl: Monitorowanie zdrowia pamięci trwałej

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
pl: Nie można uzyskać danych. KDED nie jest uruchomiony.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
pl: Nie znaleziono urządzeń S.M.A.R.T.

[ctx: @info]
en: The SMART system of this device is reporting problems. This may be a sign of imminent device failure or data reliability being compromised. Back up your data and replace this drive as soon as possible to avoid losing any data.
pl: System SMART tego urządzenia zgłasza kłopoty. Może to być znak bliskiej usterki urządzenia lub zagrożenia spójności danych. Utwórz kopię zapasową swoich danych i wymień ten dysk tak szybko jak to możliwe, aby uniknąć utraty jakichkolwiek danych.

[ctx: @info %1 is a bunch of <li> with the strings from instabilities.cpp]
en: <p>The SMART firmware is not reporting a failure, but there are early signs of malfunction. This might not point at imminent device failure but requires longer term analysis. Back up your data and contact the manufacturer of this disk, or replace it preemptively just to be safe.</p><ul>%1</ul>
pl: <p>Oprogramowanie układowe SMART nie zgłasza usterki, lecz występują oznaki jej zbliżania się. To może nie być punkt natychmiastowej usterki urządzenia, lecz wymaga dłuższej analizy. Utwórz kopię zapasową swoich danych i skontaktuj się z wytwórcą urządzenia lub wymień go zawczasu, aby pozostać bezpiecznym.</p><ul>%1</ul>

[ctx: @info]
en: This device appears to be working as expected.
pl: To urządzenie wygląda jakby działało poprawnie.

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Partition Manager
pl: Zarządzanie partycjami

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Backup
pl: Kopia zapasowa

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
pl: Monitoruj

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
pl: Nie monitoruj

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Detailed Information
pl: Szczegółowe dane

[ctx: @label description of authentication request to read SMART data. %1 is a device path e.g. /dev/sda]
en: Read SMART report for storage device %1
pl: Odczytaj sprawozdanie SMART dla urządzenia przechowywania danych %1

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
pl: Kłopoty z urządzeniem przechowywania

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
pl: Urządzenie przechowywania <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) pewnie niedługo ulegnie usterce!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
pl: Urządzenie przechowywania <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) ma objawy niestabilności.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
pl: Zarządzaj
