plasma-disks - en to ta translation catalogue (11 entries)

[ctx: @action/button action button to start partition manager]
en: Open Partition Manager
ta: வகிர்வு மேலாளியை திற

[ctx: @action/button action button to start backup program]
en: Perform Backup
ta: காப்புநகல் எடு

[ctx: @info/status]
en: Unable to obtain data. KDED is not running.
ta: விவரங்களைப் பெற முடியவில்லை. KDED இயங்கவில்லை.

[ctx: @info/status]
en: No S.M.A.R.T. devices found.
ta: எந்த S.M.A.R.T. சாதனமும் கண்டுபிடிக்கப்படவில்லை.

[ctx: @action/button action button to monitor a device for smart failure]
en: Monitor
ta: கண்காணி

[ctx: @action/button action button to ignore smart failures for a device]
en: Ignore
ta: பொருட்படுத்தாதே

[ctx: @action/button show detailed smart report]
en: Show Details
ta: விவரங்களை காட்டு

[ctx: @title notification]
en: Storage Device Problems
ta: சேமிப்பக சாதனத்தில் சிக்கல்

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is likely to fail soon!
ta: <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) எனும் சேமிப்பக சாதனம் விரைவில் முறிவடையக்கூடும்!

[ctx: @info notification; text %1 is a pretty product name; %2 the device path e.g. /dev/sda]
en: The storage device <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) is showing indications of instability.
ta: <emphasis>%1</emphasis> (<filename>%2</filename>) எனும் சேமிப்பக சாதனம் பழுதுகளின் அறிகுறிகளைக் காண்பிக்கிறது.

[ctx: @action:button notification action to manage device problems]
en: Manage
ta: நிர்வகி
