plasma-firewall - en to az translation catalogue (114 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
az: Təhlükəsizlik divardan məlumat alınarkən xəta baş verdi.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
az: firewalld ayarı saxlanılması (işləmə müddəti daimidir)

en: firewalld saving
az: firewalld ayarı saxlanılması

en: firewalld listing rules and services
az: firewalld siyahılama qaydaları və xidmətləri

en: Failed to get connections: %1
az: Bağlantılar alınmadı: %1

en: Not Connected
az: Bağlantı yoxdur

en: Established
az: Quraşdırılmış

en: Listening
az: Gözlənilir

en: Invalid arguments passed to the profile
az: Profilə səhv arqumentlər ötürülüb

en: Error saving the profile.
az: Profilin saxlanılmasında xəta

en: Invalid arguments passed to delete profile
az: Silinmiş profilə səhv arqumentlər ötürülüb

en: Could not remove the profile from disk.
az: Profili diskdən silmək mümkün olmadı.

en: Invalid argument passed to add Rules
az: Qaydalar əlavə etmək üçün səhv arqument ötürülüb

en: An error occurred in command '%1': %2
az: '%1' əmrində xəta baş verdi: %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
az: Modulda xəta baş verdi! Lütfən bunu bildirin.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
az: Təhlükəsizlik divarı jurnalının alınmasında xəta: %1

en: Any
az: Hər hansı

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
az: %2 üzərində %1

en: Anywhere
az: Hər yerdə

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
az: %1 daxil olan

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
az: %1 göndərilən

en: Yes
az: Bəli

en: Invalid Call
az: Səhv cağırış

en: Off
az: Söndürülüb

en: Low
az: Aşağı

en: Medium
az: Orta

en: High
az: Yüksək

en: Full
az: Tam

en: None
az: Heç biri

en: New connections
az: Yeni bağlantı

en: All packets
az: Bütün paketlər

en: Allow
az: İcazə vermək

en: Deny
az: Qadağan etmək

en: Reject
az: Ayırmaq

en: Limit
az: Hədd

en: Secure HTTP
az: Təhlükəsiz HTTP

en: Secure IMAP
az: Təhlükəsiz İMAP

en: Secure POP3
az: Təhlükəsiz POP3

en: Secure Shell
az: Secure Shell (ssh)

en: About Firewall
az: Təhlükəsizlik divarı haqqında

en: Backend:
az: Modul:

en: Version:
az: Versiya:

en: Policy:
az: Qayda:

en: Direction:
az: İstiqamət:

en: Incoming
az: Daxil olan

en: Outgoing
az: Çıxan

en: IP Version:
az: İP versiyası:

en: Source:
az: Mənbə:

en: Destination:
az: Təyinat:

en: Protocol:
az: Protokol:

en: Interface:
az: Interfeys:

en: Logging:
az: Gündəlik tutulur:

en: Connections
az: Bağlantılar

en: Protocol
az: Protokol

en: Local Address
az: Yerli ünvan

en: Foreign Address
az: Xarici ünvan

en: Status
az: Vəziyyət

en: Program
az: Proqram

en: There are currently no open connections
az: Hazırda heç bir qoşulu bağlantılar yoxdur

en: Created a blacklist rule from this connection.
az: Bu bağlantı üçün qara siyahı qaydası yaratmaq.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
az: iproute2 və quraşdırılmış net-tool paketləri tapılmadı.

en: Any IP address
az: İstənilən İP ünvanı

en: Firewall Logs
az: Təhlükəsizlik divarı gündəliyi

en: From
az: Göndərən

en: To
az: Alan

en: Interface
az: Interfeys

en: There are currently no firewall log entries
az: Hazırda təhlükəsizlik divarı gündəliyində qeydlər yoxdur

en: Created a blacklist rule from this log entry.
az: Bu gündəlik qeydlərindən qara siyahı qaydası yaradıldı.

en: Allow all connections
az: Bütün bağlantılara icazə vermək

en: Ignore
az: İnkar

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
az: Proqramı, qısa vaxtdan sonra bağlantıya cəhd etmə vaxtı başa çatanadək gözlətmək.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
az: Həmin anda və çox məlumatlı "Bağlantı ləğv edildi" ismarıcı verir

en: Create A New Firewall Rule
az: Yeni təhlükəsizlik divarı qaydası yaratmaq

en: Edit Firewall Rule
az: Təhlükəsizlik qaydası divarına düzəliş

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
az: Lütfən plasma təhlükəsizlik divarını yenidən başladın, modul ayrılıb.

en: Error creating rule: %1
az: Qayda yaradılması xətası: %1

en: Error updating rule: %1
az: Yenilənmə qaydası xətası: %1

en: Create
az: Yaratmaq

en: Save
az: Saxlayın

en: Firewall Status:
az: Təhlükəsizlik divarı vəziyəti:

en: Disabling...
az: Söndürülür...

en: Enabled
az: Aktiv edilib

en: Enabling...
az: Aktiv edilir...

en: Disabled
az: Söndürüldü

en: The firewall application, please install %1
az: Təhlükəsizlik divarı tətbiqi, lütfən %1 quraşdırın

en: Permission denied
az: İcazə verilmədi

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
az: Az əvvəl nüvəni yenilədiniz. İptables başladıla bilmədi, lütfən sistemi yenidən başladın.

en: Error enabling firewall: %1
az: Təhlükəsizlik divarının aktiv edilməsi xətası: %1

en: Error disabling firewall: %1
az: Təhlükəsizlik divarının söndürülməsi xətası: %1

en: Default Incoming Policy:
az: Daxil olan bağlantıların standart qaydası:

en: Default Outgoing Policy:
az: Çıxan bağlantıların standart qaydası:

en: Error changing policy: %1
az: Qaydanın dəyişdirilməsi xətası: %1

en: Firewall is disabled
az: Təhlükəsizlik divarı söndürülüb

en: No firewall rules have been added
az: Təhlükəsizlik qaydaları əlavə edilmədi

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
az: Yeni birini əlavə etmək üçün aşağıdakı <interface>Qayda əlavə edin...</interface> düyməsinə vurun

[ctx: @info]
en: Enable the firewall with the <interface>Firewall Status</interface> checkbox above, and then click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
az: Təhlükəsizlik divarını, <interface>Təhlükəsizlik divarı statusu</interface> ilə yuxarıdakı xananı işarələməklə aktiv edin və aşağıdakı<interface>Qayda əlavə edin</interface> düyməsi ilə bir qayda yaradın

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Logging
az: Gündəlik tutulur

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
az: Qaydanı dəyişmək

en: Error removing rule: %1
az: Qaydanın silinməsi xətası: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
az: Qaydanı silmək

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
az: Bağlantıları göstərin

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
az: Jurnala baxış

en: Add Rule...
az: Qayda əalvə edin...

en: About
az: Haqqında

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
az: Təhlükəsizlik divarını quraşdırın, ufw və ya firewalld şəklində

en: Any Port
az: Hər hansı port

en: New Connections
az: Yeni bağlantılar

en: All Packets
az: Bütün paketlər

en: The default incoming policy is already '%1'.
az: Daxil olan bağlantı üçün standart qayda artıq '%1'.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
az: Çıxan bağlantı üçün standart qayda artıq '%1'.

en: Allow connections for:
az: Bunun üçün bütün bağlantılara icazə ver:

en: Application:
az: Tətbiq:

en: Blacklist Connection
az: Bağlantını qara siyahıya salmaq
