plasma-firewall - en to ca translation catalogue (115 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
ca: Error en recuperar informació del tallafoc.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
ca: S'està desant «firewalld» (des d'execució a permanent)

en: firewalld saving
ca: S'està desant «firewalld»

en: firewalld %1
ca: %1 del «firewalld»

en: firewalld listing rules and services
ca: Llistat de regles i serveix del «firewalld»

[ctx: @title:column]
en: Local address
ca: Adreça local

[ctx: @title:column]
en: Foreign address
ca: Adreça aliena

[ctx: @title:column]
en: Status
ca: Estat

[ctx: @title:column]
en: Program
ca: Programa

en: Failed to get connections: %1
ca: Ha fallat en obtenir les connexions: %1

en: Not Connected
ca: No connectat

en: Established
ca: Establert

en: Listening
ca: Escoltant

en: Invalid arguments passed to the profile
ca: Arguments no vàlids passats al perfil

en: Error saving the profile.
ca: Error en desar el perfil.

en: Invalid arguments passed to delete profile
ca: Arguments no vàlids passats per a suprimir el perfil

en: Could not remove the profile from disk.
ca: No s'ha pogut eliminar el perfil del disc.

en: Invalid argument passed to add Rules
ca: Argument no vàlid passat per a afegir regles

en: An error occurred in command '%1': %2
ca: S'ha produït un error a l'ordre «%1»: %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
ca: S'ha produït un error al dorsal. Si us plau, informeu-lo.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
ca: Error en recuperar els registres del tallafoc: %1

en: Any
ca: Qualsevol

[ctx: @title:column]
en: From
ca: Des de

[ctx: @title:column]
en: Source port
ca: Port d'origen

[ctx: @title:column]
en: To
ca: A

[ctx: @title:column]
en: Destination port
ca: Port de destinació

[ctx: @title:column]
en: Interface
ca: Interfície

[ctx: @title:column]
en: Action
ca: Acció

[ctx: @title:column]
en: Time
ca: Hora

[ctx: @title:column]
en: Date
ca: Data

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
ca: %1 a %2

en: Anywhere
ca: On sigui

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
ca: %1 entrant

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
ca: %1 sortint

en: Yes
ca: Sí

[ctx: @title:column]
en: Logging
ca: Registre

en: Invalid Call
ca: Crida no vàlida

en: Off
ca: Inactiu

en: Low
ca: Baix

en: Medium
ca: Mitjà

en: High
ca: Alt

en: Full
ca: Complet

en: None
ca: Sense

en: New connections
ca: Connexions noves

en: All packets
ca: Tots els paquets

en: Allow
ca: Permet

en: Deny
ca: Denega

en: Reject
ca: Rebutja

en: Limit
ca: Límit

en: Nicotine
ca: Nicotina

en: Secure HTTP
ca: HTTP segur

en: Secure IMAP
ca: IMAP segur

en: Secure POP3
ca: POP3 segur

en: Secure Shell
ca: Intèrpret d'ordres segur

en: Policy:
ca: Política:

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Incoming
ca: Entrades

en: Outgoing
ca: Sortides

en: IP Version:
ca: Versió IP:

en: Source:
ca: Origen:

en: Destination:
ca: Destinació:

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Logging:
ca: Registre:

en: Connections
ca: Connexions

en: There are currently no open connections
ca: Actualment no hi ha cap connexió oberta

en: Created a blacklist rule from this connection.
ca: S'ha creat una regla de llista negra a partir d'aquesta connexió.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
ca: No s'ha pogut trobar instal·lat el paquet «iproute2» o «net-tools».

en: Any IP address
ca: Qualsevol adreça IP

en: Firewall Logs
ca: Registres del tallafoc

en: There are currently no firewall log entries
ca: Actualment no hi ha cap entrada de registre del tallafoc

en: Created a blacklist rule from this log entry.
ca: S'ha creat una regla de llista negra a partir d'aquesta entrada del registre.

en: Allow all connections
ca: Permet totes les connexions

en: Ignore
ca: Ignora

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
ca: Manté el programa esperant fins que la connexió ha exhaurit el temps, una estona després.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
ca: Produeix un missatge immediat i molt informatiu «Connexió rebutjada»

en: Add Rule…
ca: Afegeix una regla…

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
ca: Visualitza les connexions

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
ca: Visualitza els registres

en: Disabling…
ca: S'està desactivant…

en: Enabled
ca: Activat

en: Enabling…
ca: S'està activant…

en: Disabled
ca: Desactivat

en: The firewall application, please install %1
ca: L'aplicació tallafoc, instal·leu %1

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
ca: S'ha actualitzat el nucli recentment. L'«iptables» ha fallat en inicialitzar-se. Cal reiniciar.

en: Error enabling firewall: %1
ca: Error en activar el tallafoc: %1

en: Error disabling firewall: %1
ca: Error en desactivar el tallafoc: %1

en: Create A New Firewall Rule
ca: Crea una regla nova del tallafoc

en: Edit Firewall Rule
ca: Edita una regla del tallafoc

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
ca: Reinicieu el tallafoc del Plasma, el dorsal s'ha desconnectat.

en: Error creating rule: %1
ca: Error en crear la regla: %1

en: Error updating rule: %1
ca: Error en actualitzar la regla: %1

en: Create
ca: Crea

en: Save
ca: Desa

en: Firewall type:
ca: Tipus de tallafoc:

[ctx: @info]
en: Firewall version: %1
ca: Versió del tallafoc: %1

en: Default Incoming Policy:
ca: Política predeterminada d'entrada:

en: Default Outgoing Policy:
ca: Política predeterminada de sortida:

en: Error changing policy: %1
ca: Error en canviar la política: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
ca: Edita una regla

en: Error removing rule: %1
ca: Error en eliminar la regla: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
ca: Elimina la regla

en: Firewall is disabled
ca: El tallafoc està desactivat

en: No firewall rules have been added
ca: No s'ha afegit cap regla del tallafoc

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule…</interface> button to add one
ca: Feu clic al botó <interface>Afegeix una regla…</interface> per a afegir-ne una

[ctx: @info]
en: Click switch above to enable it
ca: Feu clic al commutador de dalt per a activar-ho

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
ca: Instal·leu un tallafoc, per exemple l'«ufw» o «firewalld»

en: Any Port
ca: Qualsevol port

en: New Connections
ca: Connexions noves

en: All Packets
ca: Tots els paquets

en: The default incoming policy is already '%1'.
ca: La política predeterminada d'entrada ja és «%1».

en: The default outgoing policy is already '%1'.
ca: La política predeterminada de sortida ja és «%1».

en: Allow connections for:
ca: Permet les connexions per:

en: Application:
ca: Aplicació:

en: Blacklist Connection
ca: Connexió a la llista negra
