plasma-firewall - en to eo translation catalogue (124 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
eo: Eraro alportante informojn de la fajroŝirmilo.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
eo: ŝparado de fajroŝirmilo (rultempo al konstanta)

en: firewalld saving
eo: ŝparado de fajroŝirmilo

en: firewalld %1
eo: fajroŝirmilo %1

en: firewalld listing rules and services
eo: firewalld listiganta regulojn kaj servojn

[ctx: @title:column]
en: Protocol
eo: Protokolo

[ctx: @title:column]
en: Local address
eo: Loka adreso

[ctx: @title:column]
en: Foreign address
eo: Eksterlanda adreso

[ctx: @title:column]
en: Status
eo: Statuso

[ctx: @title:column]
en: Program
eo: Programo

en: Failed to get connections: %1
eo: Malsukcesis akiri konektojn: %1

en: Not Connected
eo: Ne Konektita

en: Established
eo: Establita

en: Listening
eo: Aŭskultanta

en: Invalid arguments passed to the profile
eo: Nevalidaj argumentoj pasis al la profilo

en: Error saving the profile.
eo: Eraro dum konservado de la profilo.

en: Invalid arguments passed to delete profile
eo: Nevalidaj argumentoj pasis por forigi profilon

en: Could not remove the profile from disk.
eo: Ne eblis forigi la profilon de disko.

en: Invalid argument passed to add Rules
eo: Nevalida argumento pasis por aldoni Regulojn

en: An error occurred in command '%1': %2
eo: Eraro okazis en la komando '%1': %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
eo: Estis eraro en la backend! Bonvolu raporti ĝin.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
eo: Eraro alportante fajroŝirmilojn: %1

en: Any
eo: Ajna

[ctx: @title:column]
en: From
eo: De

[ctx: @title:column]
en: Source port
eo: Fontpordo

[ctx: @title:column]
en: To
eo: Al

[ctx: @title:column]
en: Destination port
eo: Celpordo

[ctx: @title:column]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: @title:column]
en: Action
eo: Ago

[ctx: @title:column]
en: Time
eo: Horo

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
eo: %1 sur %2

en: Anywhere
eo: Ien ajn

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
eo: %1 alvenanta

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
eo: %1 eksiĝinta

en: Yes
eo: Jes

[ctx: @title:column]
en: Logging
eo: Protokolado

en: Invalid Call
eo: Nevalida Voko

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Low
eo: Malalta

en: Medium
eo: Meza

en: High
eo: Alta

en: Full
eo: Plena

en: None
eo: Neniu

en: New connections
eo: Novaj rilatoj

en: All packets
eo: Ĉiuj pakoj

en: Allow
eo: Permesi

en: Deny
eo: Nei

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Limit
eo: Limo

en: Amule
eo: Amulo

en: Deluge
eo: Diluvo

en: KTorrent
eo: KTorento

en: Nicotine
eo: Nikotino

en: Transmission
eo: Transdono

en: Yahoo! Messenger
eo: Yahoo! Mesaĝisto

en: Secure HTTP
eo: Sekura HTTP

en: Secure IMAP
eo: Sekurigi IMAP

en: Secure POP3
eo: Sekurigi POP3

en: Samba
eo: sambo

en: Secure Shell
eo: Sekura Ŝelo

en: CUPS
eo: TASOJ

en: Policy:
eo: Politiko:

en: Direction:
eo: Direkto:

en: Incoming
eo: Alvenanta

en: Outgoing
eo: Eksiĝinta

en: IP Version:
eo: IP-Versio:

en: Source:
eo: Fonto:

en: Destination:
eo: Celo:

en: Protocol:
eo: Protokolo:

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: Logging:
eo: Registrado:

en: Connections
eo: Konektoj

en: There are currently no open connections
eo: Nuntempe ne estas malfermitaj konektoj

en: Created a blacklist rule from this connection.
eo: Kreis regulon de nigra listo de ĉi tiu konekto.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
eo: ne povis trovi instalitajn pakaĵojn iproute2 aŭ net-tools.

en: Any IP address
eo: Ajna IP-adreso

en: Firewall Logs
eo: Fajroŝirmilo Registroj

en: There are currently no firewall log entries
eo: Nuntempe ne ekzistas fajroŝirmilaj protokoloj

en: Created a blacklist rule from this log entry.
eo: Kreis regulon de nigra listo el ĉi tiu protokolo.

en: Allow all connections
eo: Permesi ĉiujn konektojn

en: Ignore
eo: Ignori

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
eo: Tenas la programon atendanta ĝis la konektoprovo elĉerpas, iom da tempo poste.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
eo: Produktas tujan kaj tre informan mesaĝon "Konekto rifuzita".

en: Add Rule…
eo: Aldoni regulon…

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
eo: Vidi Konektoj

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
eo: Vidi Protokolojn

en: Disabling…
eo: Malebligante…

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Enabling…
eo: Ebligante...

en: Disabled
eo: Malebligita

en: The firewall application, please install %1
eo: La fajroŝirmila aplikaĵo, bonvolu instali %1

en: Permission denied
eo: Permeso Rifuzita

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
eo: Vi lastatempe ĝisdatigis vian kernon. Iptables malsukcesas pravalorigi, bonvolu rekomenci.

en: Error enabling firewall: %1
eo: Eraro ebligante fajroŝirmilon: %1

en: Error disabling firewall: %1
eo: Eraro malŝaltante fajroŝirmilon: %1

en: Create A New Firewall Rule
eo: Krei Novan Fajroŝirmilan Regulon

en: Edit Firewall Rule
eo: Redakti Firewall Regulon

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
eo: Bonvolu rekomenci plasman fajroŝirmilon, la backend malkonektita.

en: Error creating rule: %1
eo: Eraro dum kreado de regulo: %1

en: Error updating rule: %1
eo: Eraro dum ĝisdatigo de regulo: %1

en: Create
eo: Krei

en: Save
eo: Konservi

en: Firewall type:
eo: Tipo de fajroŝirmilo:

[ctx: @info]
en: Firewall version: %1
eo: Versio de fajroŝirmilo: %1

en: Default Incoming Policy:
eo: Defaŭlta Envena Politiko:

en: Default Outgoing Policy:
eo: Defaŭlta Elira Politiko:

en: Error changing policy: %1
eo: Eraro ŝanĝante politikon: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
eo: Redakti Regulon

en: Error removing rule: %1
eo: Eraro dum forigo de regulo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
eo: Forigi Regulon

en: Firewall is disabled
eo: Fajroŝirmilo estas malŝaltita

en: No firewall rules have been added
eo: Neniuj fajroŝirmilaj reguloj estis aldonitaj

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule…</interface> button to add one
eo: Alklaku la butonon <interface>Aldoni Regulon…</interface> por aldoni unu

[ctx: @info]
en: Click switch above to enable it
eo: Alklaku ŝaltilon supre por ebligi ĝin

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
eo: Bonvolu instali fajroŝirmilon, kiel ufw aŭ firewalld

en: Any Port
eo: Ajna Haveno

en: New Connections
eo: Novaj Konektoj

en: All Packets
eo: Ĉiuj Pakoj

en: The default incoming policy is already '%1'.
eo: La defaŭlta envenanta politiko jam estas '%1'.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
eo: La defaŭlta elira politiko jam estas '%1'.

en: Allow connections for:
eo: Permesi konektojn por:

en: Application:
eo: Apliko:

en: Blacklist Connection
eo: Nigra Listo Konekto
