plasma-firewall - en to eu translation catalogue (114 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
eu: Errorea suhesitik informazioa ekartzean.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
eu: firewalld gordetzea (exekuzio-alditik iraunkorrera)

en: firewalld saving
eu: firewalld gordetzea

en: firewalld listing rules and services
eu: «firewalld» arauen eta zerbitzuen zerrenda

en: Failed to get connections: %1
eu: Konexioak lortzea huts egin du: %1

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: Established
eu: Ezarrita

en: Listening
eu: Entzuten

en: Invalid arguments passed to the profile
eu: Profilari argumentu baliogabeak pasatu zaizkio

en: Error saving the profile.
eu: Errorea profila gordetzean.

en: Invalid arguments passed to delete profile
eu: Profila ezabatzeko argumentu baliogabeak pasatu dira

en: Could not remove the profile from disk.
eu: Ezin izan da profila diskotik ezabatu.

en: Invalid argument passed to add Rules
eu: arauak gehitzeko argumentu baliogabea pasatu zaio

en: An error occurred in command '%1': %2
eu: Errore bat gertatu da «%1» komandoan: %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
eu: Errore bat gertatu da bizkarraldekoan! Mesedez, eman honen berri.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
eu: Suhesiko egunkari-sarrerak lortzeko errorea: %1

en: Any
eu: Edozein

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
eu: %1 «%2»(e)an

en: Anywhere
eu: Edonon

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
eu: %1 sarrerakoa

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
eu: %1 irteerakoa

en: Yes
eu: Bai

en: Invalid Call
eu: Dei baliogabea

en: Off
eu: Itzalita

en: Low
eu: Baxua

en: Medium
eu: Ertaina

en: High
eu: Altua

en: Full
eu: Osoa

en: None
eu: Bat ere ez

en: New connections
eu: Konexio berriak

en: All packets
eu: Pakete guztiak

en: Allow
eu: Baimendu

en: Deny
eu: Ukatu

en: Reject
eu: Errefuxatu

en: Limit
eu: Muga

en: Secure HTTP
eu: HTTP segurua

en: Secure IMAP
eu: IMAP segurua

en: Secure POP3
eu: POP3 segurua

en: Secure Shell
eu: Shell segurua

en: About Firewall
eu: Suhesiari buru

en: Backend:
eu: Bizkarraldekoa:

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Policy:
eu: Gidalerroa:

en: Direction:
eu: Helbidea:

en: Incoming
eu: Sarrerakoa

en: Outgoing
eu:  irteerakoa

en: IP Version:
eu: IP bertsioa:

en: Source:
eu: Sorburua:

en: Destination:
eu: Jomuga:

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Logging:
eu: Erregistratzea:

en: Connections
eu: Konexioak

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Local Address
eu: Helbide lokala

en: Foreign Address
eu: Helbide arrotza

en: Status
eu: Egoera

en: Program
eu: Programa

en: There are currently no open connections
eu: Une honetan ez dago irekitako konexiorik

en: Created a blacklist rule from this connection.
eu: Sortu zerrenda-beltzeko arau bat konexio honetatik.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
eu: ezin izan da  «iproute2» edo «net-tools» paketeak instalatu.

en: Any IP address
eu: Edozein IP helbide

en: Firewall Logs
eu: Suhesiaren egunkari-sarrerak

en: From
eu: Nondik

en: To
eu: Nora

en: Interface
eu: Interfazea

en: There are currently no firewall log entries
eu: Une honetan ez dago suhesiaren egunkariko sarrerarik

en: Created a blacklist rule from this log entry.
eu: Sortu zerrenda-beltzeko arau bat egunkari sarrera honetatik.

en: Allow all connections
eu: Baimendu konexio guztiak

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
eu: Programa itxoiten mantentzen du konexio saiakeraren denbora-muga bete arte.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
eu: Berehalako informazio asko duen «Konexioa errefusatu da» mezu bat sortzen du

en: Create A New Firewall Rule
eu: Sortu suhesiko arau berri bat

en: Edit Firewall Rule
eu: Editatu suhesiko araua

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
eu: Mesedez, berrabiarazi plasma suhesia, bizkarraldekoa deskonektatu egin da.

en: Error creating rule: %1
eu: Errorea araua sortzean: %1

en: Error updating rule: %1
eu: Errorea araua eguneratzean: %1

en: Create
eu: Sortu

en: Save
eu: Gorde

en: Firewall Status:
eu: Suhesiaren egoera:

en: Disabling...
eu: Desgaitzen...

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Enabling...
eu: Gaitzen...

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: The firewall application, please install %1
eu: Suhesi aplikazioa, mesedez, instalatu %1

en: Permission denied
eu: Baimena ukatu da

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
eu: Duela gutxi muina («kernel») aldatu duzu. «Iptables» ez da hasieratzen, berrabiarazi mesedez.

en: Error enabling firewall: %1
eu: Errorea suhesia gaitzean: %1

en: Error disabling firewall: %1
eu: Errorea suhesia ezgaitzean: %1

en: Default Incoming Policy:
eu: Sarrerako gidalerro lehenetsia:

en: Default Outgoing Policy:
eu: Irteerako gidalerro lehenetsia:

en: Error changing policy: %1
eu: Errorea gidalerroa aldatzean: %1

en: Firewall is disabled
eu: Suhesia ezgaituta dago

en: No firewall rules have been added
eu: Ez da suhesiko araurik gehitu

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
eu: Egin klik azpiko <interface>Gehitu araua...</interface> botoian bat gehitzeko

[ctx: @info]
en: Enable the firewall with the <interface>Firewall Status</interface> checkbox above, and then click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
eu: Gaitu suhesia goiko <interface>Suhesiaren egoera</interface> kontrol-laukiaren bidez, eta ondoren egin klik beheko <interface>Gehitu araua...</interface> botoiari bat gehitzeko

en: Action
eu: Ekintza

en: Logging
eu: Erregistratzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
eu: Editatu araua

en: Error removing rule: %1
eu: Errorea araua kentzean: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
eu: Kendu araua

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
eu: Ikusi konexioak

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
eu: Ikusi egunkari-sarrerak

en: Add Rule...
eu: Gehitu araua...

en: About
eu: Honi buruz

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
eu: Instalatu suhesi bat, ufw edo firewalld esaterako

en: Any Port
eu: Edozein ataka

en: New Connections
eu: Konexio berriak

en: All Packets
eu: Pakete guztiak

en: The default incoming policy is already '%1'.
eu: Sarrerako gidalerro lehenetsia dagoeneko «%1» da.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
eu: Irteerako gidalerro lehenetsia dagoeneko «%1» da.

en: Allow connections for:
eu: Baimendu honen konexioak:

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Blacklist Connection
eu: Zerrenda-beltzeko konexioa
