plasma-firewall - en to ia translation catalogue (113 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
ia: Error quando extrahente information ex le talia foco (firewall).

en: firewalld saving (runtime to permanent)
ia: firewalld salveguardante (runtime a permanente)

en: firewalld saving
ia: firewalld salveguardante

en: firewalld listing rules and services
ia: firewalld listante regulas  e servicios

[ctx: @title:column]
en: Protocol
ia: Protocollo

[ctx: @title:column]
en: Local address
ia: Adresse local

[ctx: @title:column]
en: Foreign address
ia: Adresse estranie

[ctx: @title:column]
en: Status
ia: Stato

[ctx: @title:column]
en: Program
ia: Programma

en: Failed to get connections: %1
ia: Falleva a obtener connexiones: %1

en: Not Connected
ia: Il non connecteva

en: Established
ia: Establite

en: Listening
ia: Ascoltante

en: Invalid arguments passed to the profile
ia: Argumentoo invalide passate al profilo

en: Error saving the profile.
ia: Erro quando salveguardava le profilo.

en: Invalid arguments passed to delete profile
ia: Argumento invalide  passate a deler profilo

en: Could not remove the profile from disk.
ia: Non poteva remover le profilo ex le disco.

en: Invalid argument passed to add Rules
ia: Argumento invalide passate a adder Regulas

en: An error occurred in command '%1': %2
ia: Un error occurreva in commando '%1':%2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
ia: Il habeva un error in le retro-administration! Pro favor tu reporta lo.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
ia: Error extrahente registros de talia foco (firewall): %1

en: Any
ia: Ulle

[ctx: @title:column]
en: From
ia: Ex

[ctx: @title:column]
en: Source port
ia: Porto Fonte

[ctx: @title:column]
en: To
ia: A

[ctx: @title:column]
en: Destination port
ia: Porto Destination

[ctx: @title:column]
en: Interface
ia: Interfacie

[ctx: @title:column]
en: Time
ia: Tempore

[ctx: @title:column]
en: Date
ia: Data

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
ia: %1 sur %2

en: Anywhere
ia: Ubiques

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
ia: %1 In arrivata

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
ia: %1 In exito

en: Yes
ia: Si

[ctx: @title:column]
en: Logging
ia: Registrar

en: Invalid Call
ia: Appello invalide

en: Off
ia: De-Activate (Off)

en: Low
ia: Basse

en: Medium
ia: Medie

en: High
ia: Alte

en: Full
ia: Plen

en: None
ia: Necun

en: New connections
ia: Nove connexiones

en: All packets
ia: Omne pacchettos

en: Allow
ia: Permitte

en: Deny
ia: Nega

en: Reject
ia: Rejecta

en: Limit
ia: Limite

en: Secure HTTP
ia: HTTP Secur

en: Secure IMAP
ia: IMAP Secur

en: Secure POP3
ia: Pop3 Secur

en: Secure Shell
ia: Shell Secur

en: Policy:
ia: Politica:

en: Incoming
ia: In arrivata

en: Outgoing
ia: In exito

en: IP Version:
ia: Version de IP:

en: IPv6
ia: IPv4

en: Source:
ia: Fonte:

en: Protocol:
ia: Protocollo:

en: Interface:
ia: Interfacie:

en: Logging:
ia: Registrar:

en: Connections
ia: Connexiones

en: There are currently no open connections
ia: Currentemente il ha nulle connexiones aperite

en: Created a blacklist rule from this connection.
ia: Create un lista nigre ex iste connexion.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
ia: non pote trovar pacchettos iproute2 o net-tools installate.

en: Any IP address
ia: Ulle adresse IP

en: Firewall Logs
ia: Registros de Talia Foco

en: There are currently no firewall log entries
ia: Currentemente il ha nulle entratas de registro de Talia foco

en: Created a blacklist rule from this log entry.
ia: Create un lista nigre ex iste entrata de registro.

en: Allow all connections
ia: Permitte omne connexiones

en: Ignore
ia: Ignora

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
ia: Mantene le programma attendente usque le tentativa de connexion expira, alcun tempore plus tarde.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
ia: Produce un immediate e con multe information messadge de "Connexion refusate"

en: Add Rule…
ia: Adde regula…

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
ia: Nove connexiones

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
ia: Vide registros

en: Disabling…
ia: Dishabilitante…

en: Enabled
ia: Habilitate

en: Enabling…
ia: Habilitante…

en: Disabled
ia: Dishabilitate

en: The firewall application, please install %1
ia: Le application de talia foco (firewall), pro favor installa %1

en: Permission denied
ia: Permission negate

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
ia: Tu recentementa ha actualiste tu kernel, iptables falleva a initialisar, pro favore exeque un reboot.

en: Error enabling firewall: %1
ia: Error durante que il habilitava talia foco: %1

en: Error disabling firewall: %1
ia: Error durante que  il dishabilitava talia foco: %1

en: Create A New Firewall Rule
ia: Crea un nove regula de Talia foco

en: Edit Firewall Rule
ia: Edita regula de Talia foco

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
ia: Pro favor restarta le firewall (taliafoco9 de plasma, le retroadinistration disconnecteva.

en: Error creating rule: %1
ia: Error durante que il creava regula: %1

en: Error updating rule: %1
ia: Error durante que il actualisava regula: %1

en: Create
ia: Crea

en: Save
ia: Salveguarda

en: Firewall type:
ia: Typo de Talia Foco (Firewall):

[ctx: @info]
en: Firewall version: %1
ia: Version d4e talia foco (firewall): %1

en: Default Incoming Policy:
ia: Politica predefinite de arrivata:

en: Default Outgoing Policy:
ia: Politica predefinite de partita:

en: Error changing policy: %1
ia: Error durante que il cambiava politica: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
ia: Modifica regula

en: Error removing rule: %1
ia: Error durante que il removeva regula: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
ia: Remove regula

en: Firewall is disabled
ia: Talia Foco es deactivate

en: No firewall rules have been added
ia: Necun regulas de talia foco ha essite addite

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule…</interface> button to add one
ia: Clicca le button <interface>Adde regula...</interface>  per adder un

[ctx: @info]
en: Click switch above to enable it
ia: Clicca commutator supra pro habilitar lo

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
ia: Pro favor installa un taliafoco (firewall), tal como ufw o firewalld

en: Any Port
ia: Ulle porto

en: New Connections
ia: Nove connexiones

en: All Packets
ia: Omne pacchettos

en: The default incoming policy is already '%1'.
ia: Le politica predefinite de arrivata ja es '%1'.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
ia: Le politica predefinite de partita ja es '%1'.

[ctx: Advanced firewall rules]
en: Advanced
ia: Avantiate

en: Allow connections for:
ia: Permitte connexiones per:

en: Blacklist Connection
ia: Pone in lista nigre le Connexion
