plasma-firewall - en to ka translation catalogue (111 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
ka: ბრანდმაუერიდან ინფორმაციის გამოთხოვის შეცდომა.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
ka: firewalld ინახავს (გაშვებულს სამუდამოში)

en: firewalld saving
ka: firewalld ინახავს

en: firewalld listing rules and services
ka: firewalld წესებისა და სერვისების სია

en: Failed to get connections: %1
ka: შეერთებების მიღების შეცდომა: %1

en: Not Connected
ka: დაკავშირებული არაა

en: Established
ka: დაკავშირებულია

en: Listening
ka: მოსმენა

en: Invalid arguments passed to the profile
ka: პროფილის არასწორი არგუმენტები

en: Error saving the profile.
ka: პროფილის შენახვის შეცდომა.

en: Invalid arguments passed to delete profile
ka: პროფილის წაშლის არასწორი არგუმენტები

en: Could not remove the profile from disk.
ka: პროფილის დისკიდან წაშლის შეცდომა.

en: Invalid argument passed to add Rules
ka: წესების დამატების არასწორი პარამეტრები

en: An error occurred in command '%1': %2
ka: შეცდომა ბრძანებაში '%1': %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
ka: უკანბოლოს შეცდომა! გთხოვთ, მოგვწეროთ.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
ka: ბრანდმაუერის ჟურნალის გამოთხოვის შეცდომა: %1

en: Any
ka: ნებისმიერი

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
ka: %1 %2-ზე

en: Anywhere
ka: ყველგან

[ctx: service/application name (port numbers)]
en: %1 (%2)
ka: %1 ( %2 )

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
ka: %1 შემომავალი

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
ka: %1 გამავალი

en: Yes
ka: დიახ

en: Invalid Call
ka: არასწორი გამოძახება

en: Off
ka: გამორთ

en: Low
ka: დაბალი

en: Medium
ka: საშუალო

en: High
ka: მაღალი

en: Full
ka: სრული

en: None
ka: არა

en: New connections
ka: ახალი შეერთებები

en: All packets
ka: ყველა პაკეტი

en: Allow
ka: დაშვება

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Limit
ka: ზღვარი

en: About Firewall
ka: ბრანდმაუერის შესახებ

en: Backend:
ka: უკანბოლო:

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Policy:
ka: წესები:

en: Direction:
ka: მიმართულება:

en: Incoming
ka: შემომავალი

en: Outgoing
ka: გამავალი

en: IP Version:
ka: IP ვერსია:

en: Source:
ka: წყარო:

en: Destination:
ka: დანიშნულება:

en: Protocol:
ka: პროტოკოლი:

en: Interface:
ka: ინტერფეისი:

en: Logging:
ka: ჟურნალი:

en: Connections
ka: კავშირები

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Local Address
ka: ლოკალური მისამართი

en: Foreign Address
ka: უცხო მისამართი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Program
ka: პროგრამა

en: There are currently no open connections
ka: ამჟამად ღია შეერთებები არ არსებობს

en: Created a blacklist rule from this connection.
ka: ამ შეერთებიდან შავი სიის წესი შეიქმნა.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
ka: iproute2 ან net-tools პაკეტი დაყენებული არაა.

en: Any IP address
ka: ნებისმიერი IP მისამართი

en: Firewall Logs
ka: ბრანდმაუერის ჟურნალი

en: From
ka: -დან

en: To
ka: მიმღები

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: There are currently no firewall log entries
ka: ბრანდმაუერის ჟურნალში ამჟამად ჩანაწერები არ არსებობს

en: Created a blacklist rule from this log entry.
ka: ჟურნალის ამ ჩანაწერიდან შავი სიის წესი შეიქმნა.

en: Allow all connections
ka: ყველა შეერთების დაშვება

en: Ignore
ka: უგულებელყოფა

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
ka: პროგრამა დაელოდება შეერთების მცდელობების ვადის გასვლას და ცოტა ხნის შემდეგ.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
ka: გამოიტანს დაუყოვნებლივ და ძალიან ინფორმატიულ შეტყობინებას 'კავშირი უარყოფილია'

en: Create A New Firewall Rule
ka: ბრანდმაუერის ახალი წესის შექმნა

en: Edit Firewall Rule
ka: ბრანდმაუერის წესის ჩასწორება

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
ka: გადატვირთეთ Plasma firewall, უკანბოლო გაითიშა.

en: Error creating rule: %1
ka: წესის შექმნის შეცდომა: %1

en: Error updating rule: %1
ka: წესის განახლების შეცდომა: %1

en: Create
ka: შექმნა

en: Save
ka: შენახვა

en: Firewall Status:
ka: ბრანდმაუერის სტატუსი:

en: Disabling...
ka: გათიშვა...

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Enabling...
ka: ჩართვა...

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: The firewall application, please install %1
ka: ბრანდმაუერის პროგრამა. დააყენეთ %1

en: Permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
ka: ბირთვი ახლახანს განაახლეთ. iptables-ის ინიციალიზაციის შეცდომა. გთხოვთ, გადატვირთოთ კომპიუტერი.

en: Error enabling firewall: %1
ka: ბრანდმაუერის ჩართვის შეცდომა: %1

en: Error disabling firewall: %1
ka: ბრანდმაუერის გამორთვის შეცდომა: %1

en: Default Incoming Policy:
ka: შემომავალი პაკეტების ნაგულისხმევი წესი:

en: Default Outgoing Policy:
ka: გამავალი პაკეტების ნაგულისხმევი წესი:

en: Error changing policy: %1
ka: წესის ცვლილების შეცდომა: %1

en: Firewall is disabled
ka: ბრანდმაუერი გამორთულია

en: No firewall rules have been added
ka: ბრანდმაუერის წესები დამატებული არაა

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
ka: ახალი წესის დასამატებლად დააწკაპუნეთ <interface>წესის დამატების...</interface> ღილაკზე

[ctx: @info]
en: Enable the firewall with the <interface>Firewall Status</interface> checkbox above, and then click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
ka: ჩართეთ ბრანდმაუერი <interface>ბრანდმაუერის სტატუსის</interface> თოლიით, და შემდეგ დააწკაპუნეთ <interface>წესის დამატების...</interface> ღილაკს, მის დასამატებლად

en: Action
ka: მოქმედება

en: Logging
ka: ჩაწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
ka: წესის ჩასწორება

en: Error removing rule: %1
ka: წესის წაშლის შეცდომა: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
ka: წესის წაშლა

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
ka: შეერთებების ნახვა

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
ka: ჟურნალის ნახვა

en: Add Rule...
ka: წესის დამატება...

en: About
ka: შესახებ

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
ka: დააყენეთ ბრანდმაუერის პროგრამა, მაგ. uwf an firewalld

en: Any Port
ka: ნებისმიერი პორტი

en: New Connections
ka: ახალი შეერთება

en: All Packets
ka: ყველა პაკეტი

en: The default incoming policy is already '%1'.
ka: შემომავალი პაკეტების ნაგულისხმები წესი უკვე %1-ა.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
ka: გამავალი პაკეტების ნაგულისხმები წესი უკვე %1-ა.

en: Allow connections for:
ka: შეერთებების დაშვება:

en: Application:
ka: აპლიკაცია:

en: Blacklist Connection
ka: შეერთების შავ სიაში ჩასმა
