plasma-firewall - en to nn translation catalogue (109 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
nn: Feil ved henting av informasjon frå brannmur.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
nn: firewalld lagrar (frå køyretid til evig)

en: firewalld saving
nn: firewalld lagrar

en: firewalld listing rules and services
nn: firewalld-oversikt over reglar og tenester

en: Failed to get connections: %1
nn: Klarte ikkje henta tilkoplingar: %1

en: Not Connected
nn: Ikkje kopla til

en: Established
nn: Etablert

en: Listening
nn: Lyttar

en: Invalid arguments passed to the profile
nn: Ugyldige argument sende til profilen

en: Error saving the profile.
nn: Feil ved lagring av profilen.

en: Invalid arguments passed to delete profile
nn: Ugyldige argument sende til profilsletting

en: Could not remove the profile from disk.
nn: Klarte ikkje fjerna profilen frå disken.

en: Invalid argument passed to add Rules
nn: Ugyldig argument sende til regeltillegging

en: An error occurred in command '%1': %2
nn: Det oppstod ein feil i kommandoen «%1»: %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
nn: Det oppstod ein feil i bakgrunns­motoren. Meld frå om dette.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
nn: Feil ved henting av brannmurloggar: %1

en: Any
nn: Vilkårleg

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
nn: %1 på %2

en: Anywhere
nn: Kor som helst

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
nn: %1 innkommande

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
nn: %1 utgåande

en: Yes
nn: Ja

en: Invalid Call
nn: Ugyldig kall

en: Off
nn: Av

en: Low
nn: Låg

en: Medium
nn: Middels

en: High
nn: Høg

en: None
nn: Ingen

en: New connections
nn: Nye tilkoplingar

en: All packets
nn: Alle pakkar

en: Allow
nn: Tillat

en: Deny
nn: Nekt

en: Reject
nn: Avvis

en: Limit
nn: Avgrens

en: Secure HTTP
nn: Sikker HTTP

en: Secure IMAP
nn: Sikker IMAP

en: Secure POP3
nn: Sikker POP3

en: Secure Shell
nn: Sikker Shell

en: About Firewall
nn: Om brannmuren

en: Backend:
nn: Motor:

en: Version:
nn: Versjon:

en: Policy:
nn: Reglar:

en: Direction:
nn: Retning:

en: Incoming
nn: Innkommande

en: Outgoing
nn: Utgåande

en: IP Version:
nn: IP-versjon:

en: Source:
nn: Kjelde:

en: Destination:
nn: Mål:

en: Protocol:
nn: Protokoll:

en: Interface:
nn: Grensesnitt:

en: Connections
nn: Tilkoplingar

en: Protocol
nn: Protokoll

en: Local Address
nn: Lokal adresse

en: Foreign Address
nn: Framand adresse

en: There are currently no open connections
nn: Det finst ingen opne tilkoplingar

en: Created a blacklist rule from this connection.
nn: Oppretta svarteliste­regel frå tilkoplinga.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
nn: Klarte ikkje finna «iproute2»- eller «net-tools»-pakkane.

en: Any IP address
nn: Vilkårleg IP-adresse

en: Firewall Logs
nn: Brannmur-loggar

en: From
nn: Frå

en: To
nn: Til

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: There are currently no firewall log entries
nn: Det er ingen oppføringar i brannmurloggen

en: Created a blacklist rule from this log entry.
nn: Oppretta svarteliste­regel frå loggoppføringa.

en: Allow all connections
nn: Tillat alle tilkoplingar

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
nn: Lèt programmet venta til tilkoplinga får tidsavbrot, ei kort tid etterpå.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
nn: Generer ein umiddelbar og veldig informativ «Nekta tilgang»-melding

en: Create A New Firewall Rule
nn: Lag ny brannmur­regel

en: Edit Firewall Rule
nn: Rediger brannmur­regel

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
nn: Start Plasma-brannmuren på nytt. Motoren vart kopla frå.

en: Error creating rule: %1
nn: Feil ved oppretting av regel: %1

en: Error updating rule: %1
nn: Feil ved oppdatering av regel: %1

en: Create
nn: Lag ny

en: Save
nn: Lagra

en: Firewall Status:
nn: Brannmur­status:

en: Disabling...
nn: Slår av …

en: Enabled
nn: På

en: Enabling...
nn: Tek i bruk …

en: Disabled
nn: Slått av

en: The firewall application, please install %1
nn: Brannmurprogrammet – installer %1

en: Permission denied
nn: Nekta tilgang

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
nn: Du har nyleg oppdatert kjernen. Klarar ikkje starta iptables. Prøv å starta maskina på nytt.

en: Error enabling firewall: %1
nn: Klarte ikkje slå på brannmuren: %1

en: Error disabling firewall: %1
nn: Klarte ikkje slå av brannmuren: %1

en: Default Incoming Policy:
nn: Standardreglar for innkommande:

en: Default Outgoing Policy:
nn: Standardreglar for utgåande:

en: Error changing policy: %1
nn: Feil ved endring av reglar: %1

en: Firewall is disabled
nn: Brannmuren er slått av

en: No firewall rules have been added
nn: Ingen brannmur­reglar er lagde til

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
nn: Trykk <interface>Legg til regel</interface> for å leggja til ein ny regel

[ctx: @info]
en: Enable the firewall with the <interface>Firewall Status</interface> checkbox above, and then click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
nn: Slå på brannmuren ved å huka av for <interface>Brannmurstatus</interface> i avkryssingsboksen ovanfor, og trykk deretter <interface>Legg til regel …</interface> for å leggja til ein ny regel

en: Action
nn: Handling

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
nn: Rediger regel

en: Error removing rule: %1
nn: Klarte ikkje fjerna regel: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
nn: Fjern regel

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
nn: Vis tilkoplingar

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
nn: Vis loggar

en: Add Rule...
nn: Legg til regel …

en: About
nn: Om

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
nn: Installer ein brannmur, for eksempel ufw eller firewalld

en: Any Port
nn: Vilkårleg port

en: New Connections
nn: Nye tilkoplingar

en: All Packets
nn: Alle pakkar

en: The default incoming policy is already '%1'.
nn: Standardreglar for innkommande trafikk er alt «%1».

en: The default outgoing policy is already '%1'.
nn: Standardreglar for utgåande trafikk er alt «%1».

en: Allow connections for:
nn: Tillat tilkoplingar for:

en: Application:
nn: Program:

en: Blacklist Connection
nn: Svartelist tilkopling
