plasma-firewall - en to sa translation catalogue (135 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
sa: अग्निप्रावरणात् सूचनां आनयितुं त्रुटिः।

en: firewalld saving (runtime to permanent)
sa: अग्निप्रावरणस्य रक्षणम् (रनटाइम् स्थायिपर्यन्तं) .

en: firewalld saving
sa: अग्निप्रावरणस्य रक्षणम्

en: firewalld %1
sa: अग्निप्रावरण %1

en: firewalld listing rules and services
sa: firewald सूचीकरणनियमाः सेवाश्च

[ctx: @title:column]
en: Protocol
sa: प्रोटोकॉल

[ctx: @title:column]
en: Local address
sa: स्थानीय पता

[ctx: @title:column]
en: Foreign address
sa: विदेशीय सम्बोधनम्

[ctx: @title:column]
en: Status
sa: स्थितिः

[ctx: @title:column]
en: PID
sa: पीआईडी

[ctx: @title:column]
en: Program
sa: कार्यक्रम

en: Failed to get connections: %1
sa: संयोजनानि प्राप्तुं असफलम्: %1

en: Not Connected
sa: न संबद्धम्

en: Established
sa: स्थापित

en: Listening
sa: श्राव्य

en: Invalid arguments passed to the profile
sa: अमान्यतर्काः प्रोफाइलं प्रति पारिताः

en: Error saving the profile.
sa: प्रोफाइलं रक्षितुं त्रुटिः।

en: Invalid arguments passed to delete profile
sa: प्रोफाइलं विलोपयितुं अमान्यतर्काः पारिताः

en: Could not remove the profile from disk.
sa: डिस्कतः प्रोफाइलं निष्कासयितुं न शक्तवान् ।

en: Invalid argument passed to add Rules
sa: Rules योजयितुं अमान्य तर्कः पारितः

en: An error occurred in command '%1': %2
sa: '%1': %2 इति आदेशे त्रुटिः अभवत्

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
sa: पृष्ठभागे त्रुटिः आसीत्! कृपया निवेदयन्तु।
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
sa: अग्निप्रावरणवृत्तलेखान् आनयितुं त्रुटिः: %1

en: Any
sa: कश्चित्‌

[ctx: @title:column]
en: From
sa: इत्यस्मात्‌

[ctx: @title:column]
en: Source port
sa: स्रोत पोर्ट्

[ctx: @title:column]
en: To
sa: इत्यस्मै

[ctx: @title:column]
en: Destination port
sa: गन्तव्यं पोर्ट्

[ctx: @title:column]
en: Interface
sa: अन्तरफलकम्

[ctx: @title:column]
en: Action
sa: नामपत्र

[ctx: @title:column]
en: Time
sa: कालः

[ctx: @title:column]
en: Date
sa: दिनाङ्कः

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
sa: %2 इत्यत्र %1

en: Anywhere
sa: कुत्रापि

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
sa: %1 आगच्छन्

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
sa: %1 बहिर्गमनम्

en: Yes
sa: आम्‌

[ctx: @title:column]
en: Logging
sa: लॉगिंग

en: Invalid Call
sa: अमान्य आह्वान

en: Off
sa: दूरे

en: Low
sa: न्यूनम्‌

en: Medium
sa: मध्यम

en: High
sa: उच्चैः

en: Full
sa: पूर्ण

en: None
sa: न कश्चित्

en: New connections
sa: नवीनसंयोजनानि

en: All packets
sa: सर्वे पॅकेट्

en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

en: Deny
sa: अपह्नुते

en: Reject
sa: अस्वीकार

en: Limit
sa: सीमा

en: Amule
sa: ताबीज

en: Deluge
sa: जलप्रलयः

en: KTorrent
sa: KTorrent इति

en: Nicotine
sa: निकोटिनम्

en: qBittorrent
sa: qबिट्टोरेन्ट्

en: Transmission
sa: संचरणम्

en: ICQ
sa: आईसीक्यू

en: Jabber
sa: जब्बर

en: Windows Live Messenger
sa: विण्डोज लाइव मेसेन्जर

en: Yahoo! Messenger
sa: याहू! दूत

en: HTTP
sa: एचटीटीपी

en: Secure HTTP
sa: सुरक्षित HTTP

en: Secure IMAP
sa: सुरक्षित IMAP

en: Secure POP3
sa: सुरक्षित POP3

en: SMTP
sa: एस एम टी पी

en: NFS
sa: एनएफएस

en: Samba
sa: साम्बः

en: Secure Shell
sa: सुरक्षितं शेल्

en: VNC
sa: वि एन सी

en: Zeroconf
sa: शून्यसंकल्पः

en: Telnet
sa: टेल्नेट्

en: NTP
sa: एनटीपी

en: Policy:
sa: नीति:

en: Direction:
sa: निर्देश:

en: Incoming
sa: आगमनम्

en: Outgoing
sa: बहिर्गामी

en: IP Version:
sa: IP संस्करणम् :

en: Source:
sa: स्रोतः:

en: Destination:
sa: गन्तव्य:

en: Protocol:
sa: प्रोटोकॉलः :

en: Interface:
sa: अन्तरफलकम् :

en: Logging:
sa: लॉगिंग् :

en: Connections
sa: संबन्धाः

en: There are currently no open connections
sa: सम्प्रति मुक्तसंयोजनानि नास्ति

en: Created a blacklist rule from this connection.
sa: अस्मात् संयोजनात् कृष्णसूचीनियमः निर्मितः ।

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
sa: iproute2 अथवा net-tools संकुलं संस्थापितं न प्राप्नोत् ।

en: Any IP address
sa: कोऽपि IP-सङ्केतः

en: Firewall Logs
sa: अग्निप्रावरण लॉग

en: There are currently no firewall log entries
sa: सम्प्रति अग्निप्रावरणवृत्तप्रविष्टयः नास्ति

en: Created a blacklist rule from this log entry.
sa: अस्मात् लॉग् प्रविष्ट्याः कृष्णसूचीनियमः निर्मितः ।

en: Allow all connections
sa: सर्वाणि संयोजनानि अनुमन्यताम्

en: Ignore
sa: उपेक्षा

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
sa: यावत् संयोजनप्रयासस्य समयः समाप्तः न भवति तावत् कार्यक्रमं प्रतीक्षते, किञ्चित् अल्पकालानन्तरं ।

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
sa: तत्कालं अतीव सूचनाप्रदं 'Connection refused' इति सन्देशं उत्पादयति

en: Add Rule…
sa: नियमं योजयतु...

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
sa: संयोजनानि पश्यन्तु

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
sa: लॉग्स् पश्यन्तु

en: Disabling…
sa: अक्षमीकरणम्...

en: Enabled
sa: सक्षमम्

en: Enabling…
sa: सक्षमीकरण...

en: Disabled
sa: अक्षमित

en: The firewall application, please install %1
sa: अग्निप्रावरण-अनुप्रयोगं, कृपया %1 संस्थापयन्तु

en: Permission denied
sa: अनुमतिः अङ्गीकृता

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
sa: भवान् अद्यैव स्वस्य कर्नेल् अद्यतनं कृतवान् । Iptables आरम्भं कर्तुं असफलः अस्ति, कृपया पुनः आरम्भं कुर्वन्तु ।

en: Error enabling firewall: %1
sa: अग्निप्रावरणं सक्षमीकरणे त्रुटिः: %1

en: Error disabling firewall: %1
sa: अग्निप्रावरणं निष्क्रियं कुर्वन् त्रुटिः: %1

en: Create A New Firewall Rule
sa: एकं नूतनं Firewall Rule रचयन्तु

en: Edit Firewall Rule
sa: अग्निप्रावर नियम सम्पादयतु

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
sa: कृपया प्लाज्मा अग्निप्रावरणं पुनः आरभत, पृष्ठभागः विच्छिन्नः ।

en: Error creating rule: %1
sa: नियमस्य निर्माणे त्रुटिः: %1

en: Error updating rule: %1
sa: अद्यतनीकरणे त्रुटिः नियमः: %1

en: Create
sa: निर्मियताम्

en: Save
sa: रक्ष्

en: Firewall type:
sa: अग्निप्रावरणस्य प्रकारः :

[ctx: @info]
en: Firewall version: %1
sa: अग्निप्रावरणसंस्करणम् : %1

en: Default Incoming Policy:
sa: पूर्वनिर्धारित आगमननीतिः :

en: Default Outgoing Policy:
sa: पूर्वनिर्धारित बहिर्गमननीतिः :

en: Error changing policy: %1
sa: नीतिपरिवर्तने त्रुटिः: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
sa: सम्पादन नियम

en: Error removing rule: %1
sa: नियमं निष्कासयितुं त्रुटिः: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
sa: नियमं निष्कासयतु

en: Firewall is disabled
sa: अग्निप्रावरणं अक्षमम् अस्ति

en: No firewall rules have been added
sa: अग्निप्रावरणनियमाः न योजिताः

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule…</interface> button to add one
sa: एकं योजयितुं <interface>Add Rule...</interface> इति बटन् नुदन्तु

[ctx: @info]
en: Click switch above to enable it
sa: तत् सक्षमं कर्तुं उपरि switch नुदन्तु

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
sa: कृपया अग्निप्रावरणं संस्थापयन्तु, यथा ufw अथवा firewald

en: Any Port
sa: कोऽपि पोर्ट्

en: New Connections
sa: नवीनसंयोजनानि

en: All Packets
sa: सर्वे पॅकेट्

en: The default incoming policy is already '%1'.
sa: पूर्वनिर्धारितं आगच्छन्ती नीतिः पूर्वमेव '%1' अस्ति ।

en: The default outgoing policy is already '%1'.
sa: पूर्वनिर्धारितनिर्गमनीतिः पूर्वमेव '%1' अस्ति ।

en: Allow connections for:
sa: कृते संयोजनानि अनुमन्यताम् :

en: Application:
sa: अनुप्रयोगः:

en: Blacklist Connection
sa: कालीसूचीसंयोजनम्
