plasma-firewall - en to tr translation catalogue (114 entries)

en: Error fetching information from the firewall.
tr: Güvenlik duvarından bilgi getirilirken hata.

en: firewalld saving (runtime to permanent)
tr: firewalld kaydediyor (sürekli çalışma)

en: firewalld saving
tr: firewalld kaydediyor

en: firewalld listing rules and services
tr: firewalld listeleme kuralları ve hizmetleri

en: Failed to get connections: %1
tr: Bağlantılar alınamadı: %1

en: Not Connected
tr: Bağlı Değil

en: Established
tr: Kurulu

en: Listening
tr: Dinliyor

en: Invalid arguments passed to the profile
tr: Profile geçersiz argümanlar geçirildi

en: Error saving the profile.
tr: Profil kaydedilirken hata.

en: Invalid arguments passed to delete profile
tr: Profil silmek için geçersiz argümanlar geçirildi

en: Could not remove the profile from disk.
tr: Profil diskten kaldırılamadı.

en: Invalid argument passed to add Rules
tr: Kural eklemek için geçersiz argümanlar geçirildi

en: An error occurred in command '%1': %2
tr: '%1' komutunda bir hata oluştu: %2

en: There was an error in the backend! Please report it.
    %1 %2
tr: Arka uçta bir hata oluştu! Lütfen bunu rapor edin.
    %1 %2

en: Error fetching firewall logs: %1
tr: Güvenlik duvarı günlükleri alınırken hata: %1

en: Any
tr: Herhangi biri

[ctx: address on interface]
en: %1 on %2
tr: %1, %2 üzerinde

en: Anywhere
tr: Herhangi bir yerde

[ctx: firewallAction incoming]
en: %1 incoming
tr: %1 gelen

[ctx: firewallAction outgoing]
en: %1 outgoing
tr: %1 giden

en: Yes
tr: Evet

en: Invalid Call
tr: Geçersiz Çağrı

en: Off
tr: Kapalı

en: Low
tr: Düşük

en: Medium
tr: Orta

en: High
tr: Yüksek

en: Full
tr: Tam

en: None
tr: Hiçbiri

en: New connections
tr: Yeni bağlantılar

en: All packets
tr: Tüm paketler

en: Allow
tr: İzin ver

en: Deny
tr: Reddet

en: Reject
tr: Geri çevir

en: Limit
tr: Sınırla

en: KTorrent
tr: K Torrent

en: Secure HTTP
tr: Güvenli HTTP

en: Secure IMAP
tr: Güvenli IMAP

en: Secure POP3
tr: Güvenli POP3

en: Secure Shell
tr: Güvenli Kabuk

en: About Firewall
tr: Güvenlik Duvarı Hakkında

en: Backend:
tr: Arka uç:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Policy:
tr: Politika:

en: Direction:
tr: Yön:

en: Incoming
tr: Gelen

en: Outgoing
tr: Giden

en: IP Version:
tr: IP Sürümü:

en: Source:
tr: Kaynak:

en: Destination:
tr: Hedef:

en: Protocol:
tr: Protokol:

en: Interface:
tr: Arabirim:

en: Logging:
tr: Günlükleme:

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Protocol
tr: Protokol

en: Local Address
tr: Yerel Adres

en: Foreign Address
tr: Yabancı Adres

en: Status
tr: Durum

en: There are currently no open connections
tr: Şu anda açık bağlantı yok

en: Created a blacklist rule from this connection.
tr: Bu bağlantıdan bir kara liste kuralı oluşturuldu.

en: could not find iproute2 or net-tools packages installed.
tr: iproute2 veya net-tools paketi kurulu bulunamadı.

en: Any IP address
tr: Herhangi bir IP adresi

en: Firewall Logs
tr: Güvenlik Duvarı Günlükleri

en: From
tr: Şuradan:

en: To
tr: Şuraya:

en: Interface
tr: Arabirim

en: There are currently no firewall log entries
tr: Şu anda güvenlik duvarı günlük girdisi yok

en: Created a blacklist rule from this log entry.
tr: Bu günlük girdisinden bir kara liste kuralı oluşturuldu.

en: Allow all connections
tr: Tüm bağlantılara izin ver

en: Ignore
tr: Yok say

en: Keeps the program waiting until the connection attempt times out, some short time later.
tr: Biraz sonra bağlantı girişimi zaman aşımına uğrayana dek programı bekletir.

en: Produces an immediate and very informative 'Connection refused' message
tr: Ani ve bilgilendirici bir 'Bağlantı reddedildi' iletisi üretir

en: Create A New Firewall Rule
tr: Yeni Bir Güvenlik Duvarı Kuralı Oluştur

en: Edit Firewall Rule
tr: Güvenlik Duvarı Kuralı Düzenle

en: Please restart plasma firewall, the backend disconnected.
tr: Arka uç bağlantısı kesildi, lütfen Plasma Güvenlik Duvarı'nı yeniden başlatın.

en: Error creating rule: %1
tr: Kural oluşturulurken hata: %1

en: Error updating rule: %1
tr: Kural güncellenirken hata: %1

en: Create
tr: Oluştur

en: Save
tr: Kaydet

en: Firewall Status:
tr: Güvenlik Duvarı Durumu:

en: Disabling...
tr: Devre dışı bırakılıyor...

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enabling...
tr: Etkinleştiriliyor...

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: The firewall application, please install %1
tr: Güvenlik duvarı uygulaması, lütfen %1 kurun

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

en: You recently updated your kernel. Iptables is failing to initialize, please reboot.
tr: Yakın zamanda çekirdek güncellenmiş. Iptables ilklendirilemiyor, lütfen yeniden başlatın.

en: Error enabling firewall: %1
tr: Güvenlik duvarı etkinleştirilirken hata: %1

en: Error disabling firewall: %1
tr: Güvenlik duvarı devre dışı bırakılırken hata: %1

en: Default Incoming Policy:
tr: Öntanımlı Gelen Politikası:

en: Default Outgoing Policy:
tr: Öntanımlı Giden Politikası:

en: Error changing policy: %1
tr: Politika değiştirilirken hata: %1

en: Firewall is disabled
tr: Güvenlik duvarı devre dışı

en: No firewall rules have been added
tr: Bir güvenlik duvarı kuralı eklenmedi

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
tr: Eklemek için aşağıdaki <interface>Kural Ekle...</interface> düğmesine tıklayın

[ctx: @info]
en: Enable the firewall with the <interface>Firewall Status</interface> checkbox above, and then click the <interface>Add Rule...</interface> button below to add one
tr: Yukarıdaki <interface>Güvenlik Duvarı Durumu</interface> onay kutusuyla güvenlik duvarını etkinleştirin ve ardından bir tane eklemek için aşağıdaki <interface>Kural Ekle...</interface> düğmesini tıklayın.

en: Action
tr: Eylem

en: Logging
tr: Günlükleme

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Rule
tr: Kuralı düzenle

en: Error removing rule: %1
tr: Kural kaldırılırken hata: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Rule
tr: Kuralı kaldır

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Connections
tr: Bağlantıları Görüntüle

[ctx: 'view' is being used as a verb here]
en: View Logs
tr: Günlükleri Görüntüle

en: Add Rule...
tr: Kural Ekle...

en: About
tr: Hakkında

en: Please install a firewall, such as ufw or firewalld
tr: Lütfen, ufw veya firewalld gibi bir güvenlik duvarı kurun

en: Any Port
tr: Herhangi Bir Kapı

en: New Connections
tr: Yeni Bağlantılar

en: All Packets
tr: Tüm Paketler

en: The default incoming policy is already '%1'.
tr: Öntanımlı gelen politikası halihazırda '%1'.

en: The default outgoing policy is already '%1'.
tr: Öntanımlı giden politikası halihazırda '%1'.

en: Allow connections for:
tr: Şunlar için bağlantılara izin ver:

en: Application:
tr: Uygulama:

en: Blacklist Connection
tr: Bağlantıyı Kara Listeye Al
