libplasma - en to eo translation catalogue (104 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
eo: Ferioj

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
eo: Eventoj

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
eo: Farenda

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
eo: Alia

en: Previous Month
eo: Antaŭa Monato

en: Previous Year
eo: Antaŭa Jaro

en: Previous Decade
eo: Antaŭa Jardeko

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Reset calendar to today
eo: Restarigi kalendaron al hodiaŭ

en: Next Month
eo: Venontmonate

en: Next Year
eo: Venonta jaro

en: Next Decade
eo: Venontan Jardekon

en: Days
eo: Tagoj

en: Months
eo: Monatoj

en: Years
eo: Jaroj

en: OK
eo: Bone

en: Cancel
eo: Nuligi

en: More actions
eo: Pliaj agoj

[ctx: @action:button]
en: Collapse
eo: Malvastigi

[ctx: @action:button]
en: Expand
eo: Vastigi

en: Password
eo: Pasvorto

en: Search…
eo: Serĉi…

en: Search
eo: Serĉi

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Activate %1 Widget
eo: Aktivigi Fenestraĵon %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove %1
eo: Forigi %1

en: Enter Edit Mode
eo: Eniri Redaktan Reĝimon

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Configure %1...
eo: Agordi %1...

en: Lock Widgets
eo: Ŝlosi Fenestraĵojn

en: Unlock Widgets
eo: Malŝlosi Fenestraĵojn

en: Exit Edit Mode
eo: Eliri Redaktan Reĝimon

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
eo: Ĉu aŭ ne krei surdiskan kaŝmemoron por la etoso.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
eo: La maksimuma grandeco de la surdiska Etos-kaŝmemoro en kilobajtoj. Notu, ke ĉi tiuj dosieroj estas malabundaj dosieroj, do la maksimuma grandeco eble ne estas uzata. Agordi pli grandan grandecon do ofte estas sufiĉe sekura.

en: Main Script File
eo: Ĉefa Skripto-Dosiero

en: Tests
eo: Testoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Themed Images
eo: Etosaj Bildoj

en: Configuration Definitions
eo: Agordaj Difinoj

en: User Interface
eo: Uzantinterfaco

en: Data Files
eo: Datumaj Dosieroj

en: Executable Scripts
eo: Efektiveblaj Skriptoj

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Configuration UI pages model
eo: Agorda UI-paĝoj-modelo

en: Configuration XML file
eo: Agorda XML-dosiero

en: Custom expander for compact applets
eo: Propra ekspansiilo por kompaktaj apletoj

en: Service Descriptions
eo: Servaj Priskriboj

en: Images for dialogs
eo: Bildoj por dialogoj

en: Generic dialog background
eo: Ĝenerala dialoga fono

en: Theme for the logout dialog
eo: Etoso por la dialogo elsaluti

en: Wallpaper packages
eo: Tapetaj pakoj

en: Images for widgets
eo: Bildoj por widgets

en: Background image for widgets
eo: Fona bildo por fenestraĵoj

en: Analog clock face
eo: Analoga horloĝo

en: Background image for panels
eo: Fona bildo por paneloj

en: Background for graphing widgets
eo: Fono por grafiki widgets

en: Background image for tooltips
eo: Fona bildo por konsiletoj

en: Opaque images for dialogs
eo: Maldiafanaj bildoj por dialogoj

en: Opaque generic dialog background
eo: Maldiafana ĝenerala dialogfono

en: Opaque theme for the logout dialog
eo: Maldiafana etoso por la dialogo elsaluti

en: Opaque images for widgets
eo: Maldiafanaj bildoj por fenestraĵoj

en: Opaque background image for panels
eo: Maldiafana fonbildo por paneloj

en: Opaque background image for tooltips
eo: Maldiafana fonbildo por konsiletoj

en: KColorScheme configuration file
eo: KColorScheme agorda dosiero

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: The %1 widget did not define which ScriptEngine to use.
eo: La %1 fenestraĵo ne difinis kiun ScriptEngine uzi.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
eo: Ne eblis malfermi la pakaĵon %1 necesan por la fenestraĵo %2.

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
eo: Ne eblis krei ScriptEngine %1 por la fenestraĵo %2.

en: Show Alternatives...
eo: Montri Alternativojn...

en: Widget Removed
eo: Fenestraĵo Forigita

en: The widget "%1" has been removed.
eo: La fenestraĵo "%1" estis forigita.

en: Panel Removed
eo: Panelo Forigita

en: A panel has been removed.
eo: Panelo estis forigita.

en: Desktop Removed
eo: Labortablo Forigita

en: A desktop has been removed.
eo: Labortablo estis forigita.

en: Undo
eo: Malfari

en: Widget Settings
eo: Agordoj de Fenestraĵoj

en: Remove this Widget
eo: Forigi ĉi tiun Fenestraĵon

en: Run the Associated Application
eo: Ruli la Rilatan Aplikaĵon

en: Script initialization failed
eo: Pravalorizo de skripto malsukcesis

en: Open with %1
eo: Malfermi kun %1

en: Remove this Panel
eo: Forigi ĉi tiun Panelon

en: Remove this Activity
eo: Forigi ĉi tiun Aktivecon

en: Activity Settings
eo: Aktivec-Agordo

en: Add Widgets...
eo: Aldoni Fenestraĵojn...

en: Could not find requested component: %1
eo: Ne eblis trovi petitan komponanton: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
eo: Kunhavigi fenestraĵon en la reto permesas al vi aliri ĉi tiun fenestraĵon de alia komputilo kiel teleregilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
eo: Kunhavigi ĉi tiun fenestraĵon en la reto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
eo: Permesi al ĉiuj libere aliri ĉi tiun fenestraĵon

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
eo: Nevalida (nula) servo, ne povas fari ajnajn operaciojn.

en: Unknown Applet
eo: Nekonata Apleto

en: Error loading QML file: %1 %2
eo: Eraro dum ŝargo de QML-dosiero: %1 %2

en: Error loading Applet: package inexistent. %1
eo: Eraro dum ŝarĝo de apleto: pako neekzistanta. %1

en: %1 Settings
eo: %1 Agordoj

en: Plasma Package
eo: Plasma-Pako

en: Install
eo: Instali

en: Package Installation Failed
eo: Paka Instalado Malsukcesis

en: The package you just dropped is invalid.
eo: La pako, kiun vi ĵus faligis, estas nevalida.

en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

[ctx: Add widget]
en: Add %1
eo: Aldoni %1

[ctx: Add icon widget]
en: Add Icon
eo: Aldoni Piktogramon

en: Wallpaper
eo: Tapeto

[ctx: Set wallpaper]
en: Set %1
eo: Agordi %1

en: Content dropped
eo: Enhavo faligita
