plasmapkg - en to fi translation catalogue (103 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
fi: Vapaapäivät

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
fi: Tapahtumat

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
fi: Tehtävät

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
fi: Muut

en: Previous Month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous Year
fi: Edellinen vuosi

en: Previous Decade
fi: Edellinen vuosikymmen

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
fi: Tänään

en: Reset calendar to today
fi: Palauta kalenteri tänäiseen

en: Next Month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next Year
fi: Seuraava vuosi

en: Next Decade
fi: Seuraava vuosikymmen

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Years
fi: Vuodet

en: Cancel
fi: Peru

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

[ctx: @action:button]
en: Collapse
fi: Supista

[ctx: @action:button]
en: Expand
fi: Laajenna

en: Password
fi: Salasana

en: Search…
fi: Etsi…

en: Search
fi: Etsi

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Activate %1 Widget
fi: Aktivoi sovelma %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove %1
fi: Poista %1|/|Poista $[yleisnimi_pienellä %1]

en: Enter Edit Mode
fi: Siirry muokkaustilaan

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Configure %1...
fi: Asetukset: %1…|/|$[gen %1] asetukset…

en: Lock Widgets
fi: Lukitse sovelmat

en: Unlock Widgets
fi: Poista sovelmien lukitus

en: Exit Edit Mode
fi: Poistu muokkaustilasta

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
fi: Luodaanko teemaa varten levylle välimuisti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
fi: Teemavälimuistin enimmäiskoko levyllä kilotavuina. Huomaa, että nämä ovat ns. harvoja tiedostoja, joten enimmäiskokoa ei saavuteta. Suuren koon asettaminen on siis yleensä aika turvallista.

en: Main Script File
fi: Pääskriptitiedosto

en: Tests
fi: Testit

en: Images
fi: Kuvat

en: Themed Images
fi: Teemakuvat

en: Configuration Definitions
fi: Asetusmäärittelyt

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Data Files
fi: Datatiedostot

en: Executable Scripts
fi: Suoritettavat skriptit

en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: Translations
fi: Käännökset

en: Configuration UI pages model
fi: Asetussivujen käyttöliittymän datamalli

en: Configuration XML file
fi: Asetusten XML-tiedosto

en: Custom expander for compact applets
fi: Mukautettu laajennin tiiviille sovelmille

en: Service Descriptions
fi: Palvelujen kuvaukset

en: Images for dialogs
fi: Kyselyikkunakuvat

en: Generic dialog background
fi: Yleinen ikkunatausta

en: Theme for the logout dialog
fi: Uloskirjautumisikkunan teema

en: Wallpaper packages
fi: Taustakuvapaketit

en: Images for widgets
fi: Sovelmien kuvat

en: Background image for widgets
fi: Sovelmien taustakuva

en: Analog clock face
fi: Analoginen kellotaulu

en: Background image for panels
fi: Paneelien taustakuva

en: Background for graphing widgets
fi: Mittarisovelmien tausta

en: Background image for tooltips
fi: Työkaluvihjeiden taustakuva

en: Opaque images for dialogs
fi: Kyselyikkunoiden läpinäkymättömät kuvat

en: Opaque generic dialog background
fi: Yleisten kyselyikkunoiden läpinäkymättömät kuvat

en: Opaque theme for the logout dialog
fi: Läpinäkymätön teema uloskirjautumisikkunalle

en: Opaque images for widgets
fi: Sovelmien läpinäkymättömät kuvat

en: Opaque background image for panels
fi: Paneelien läpinäkymätön taustakuva

en: Opaque background image for tooltips
fi: Työkaluvihjeiden läpinäkymätön taustakuva

en: KColorScheme configuration file
fi: KColorScheme-asetustiedosto

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: The %1 widget did not define which ScriptEngine to use.
fi: %1-sovelma ei määrittänyt käytettävää ScriptEngineä.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
fi: Sovelman %2 tarvitsemaa pakettia %1 ei voitu avata.

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
fi: Sovelman %2 tarvitsemaa skriptimoottoria %1 ei voitu luoda.

en: Show Alternatives...
fi: Näytä vaihtoehdot…

en: Widget Removed
fi: Sovelma poistettu

en: The widget "%1" has been removed.
fi: Sovelma ”%1” on poistettu.

en: Panel Removed
fi: Paneeli poistettu

en: A panel has been removed.
fi: Paneeli on poistettu.

en: Desktop Removed
fi: Työpöytä poistettu

en: A desktop has been removed.
fi: Työpöytä on poistettu.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Widget Settings
fi: Sovelman asetukset

en: Remove this Widget
fi: Poista tämä sovelma

en: Run the Associated Application
fi: Suorita liitetty sovellus

en: Script initialization failed
fi: Skriptin alustus epäonnistui

en: Open with %1
fi: Avaa ohjelmalla %1

en: Remove this Panel
fi: Poista tämä paneeli

en: Remove this Activity
fi: Poista tämä aktiviteetti

en: Activity Settings
fi: Aktiviteetin asetukset

en: Add Widgets...
fi: Lisää sovelmia…

en: Could not find requested component: %1
fi: Pyydettyä komponenttia ei löytynyt: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
fi: Sovelman jakaminen verkossa sallii sinun käyttää sovelmaa etänä toiselta tietokoneelta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
fi: Jaa sovelma verkossa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
fi: Salli kaikille vapaa pääsy tähän sovelmaan

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
fi: Viallinen (tyhjä) palvelu: ei kykene mihinkään toimintoon.

en: Unknown Applet
fi: Tuntematon sovelma

en: Error loading QML file: %1 %2
fi: QML-tiedoston avaaminen epäonnistui: %1 %2

en: Error loading Applet: package inexistent. %1
fi: Sovelman lataaminen epäonnistui: pakettia ei ole olemassa. %1

en: %1 Settings
fi: Asetukset: %1|/|$[gen %1] asetukset

en: Plasma Package
fi: Plasma-paketti

en: Install
fi: Asenna

en: Package Installation Failed
fi: Paketin asennus epäonnistui

en: The package you just dropped is invalid.
fi: Pudottamasi paketti on virheellinen.

en: Widgets
fi: Sovelmat

[ctx: Add widget]
en: Add %1
fi: Lisää %1

[ctx: Add icon widget]
en: Add Icon
fi: Lisää kuvake

en: Wallpaper
fi: Tausta

[ctx: Set wallpaper]
en: Set %1
fi: Aseta %1

en: Content dropped
fi: Sisältö pudotettu
