plasmapkg - en to nb translation catalogue (69 entries)

en: Previous Year
nb: I fjor

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Activate %1 Widget
nb: Aktiver elementet %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Configure %1...
nb: Sett opp «%1» …

en: Lock Widgets
nb: Lås elementer

en: Unlock Widgets
nb: Lås opp elementer

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
nb: Om et mellomlager på disk skal opprettes for temaet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
nb: Maksimal størrelse for tema-mellomlager på disk i kilobyte. Merk at disse filene har mye tomrom, så maksimal størrelse blir kanskje ikke brukt. Det er derfor ofte ganske trygt å oppgi stor størrelse.

en: Main Script File
nb: Hoved-skriptfil

en: Tests
nb: Tester

en: Images
nb: Bilder

en: Themed Images
nb: Bilder med temaer

en: Configuration Definitions
nb: Oppsettdefinisjoner

en: User Interface
nb: Brukergrensesnitt

en: Data Files
nb: Datafiler

en: Executable Scripts
nb: Kjørbare skript

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Translations
nb: Oversettelser

en: Configuration UI pages model
nb: Modell for brukerflate for oppsettssider

en: Configuration XML file
nb: Oppsetts-XML-fil

en: Service Descriptions
nb: Tjenestebeskrivelser

en: Images for dialogs
nb: Bilder for dialogvinduer

en: Generic dialog background
nb: Generell bakgrunn for dialogvindu

en: Theme for the logout dialog
nb: Tema for utloggingsvinduet

en: Wallpaper packages
nb: Bakgrunnspakker

en: Images for widgets
nb: Bilder for skjermelementer

en: Background image for widgets
nb: Bakgrunnsbilde for skjermelementer

en: Analog clock face
nb: Analog klokkeskive

en: Background image for panels
nb: Bakgrunnsbilde for paneler

en: Background for graphing widgets
nb: Bakgrunn for grafelementer

en: Background image for tooltips
nb: Bakgrunnsbilde for hjelpebobler

en: Opaque images for dialogs
nb: Ugjennomsiktige bilder for dialogvinduer

en: Opaque generic dialog background
nb: Ugjennomsiktig generell dialogbakgrunn

en: Opaque theme for the logout dialog
nb: Ugjennomsiktig tema for utloggingsvinduet

en: Opaque images for widgets
nb: Ugjennomsiktige bilder for skjermelementer

en: Opaque background image for panels
nb: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilde for paneler

en: Opaque background image for tooltips
nb: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilde for hjelpebobler

en: KColorScheme configuration file
nb: KColorScheme-oppsettfil

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: The %1 widget did not define which ScriptEngine to use.
nb: Elementet %1 oppga ikke hvilken ScriptEngine som skal brukes.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
nb: Klarte ikke å åpne pakken %1 som elementet %2 trenger.

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
nb: Klarte ikke lage en %1-ScriptEngine for skjermelementet %2.

en: Widget Removed
nb: Skjermelement fjernet

en: The widget "%1" has been removed.
nb: Elementet «%1» er tatt bort.

en: Panel Removed
nb: Panel fjernet

en: A panel has been removed.
nb: Et panel er tatt bort.

en: Desktop Removed
nb: Skrivebord tatt bort

en: A desktop has been removed.
nb: Et skrivebord er tatt bort.

en: Undo
nb: Angre

en: Widget Settings
nb: Elementinnstillinger

en: Remove this Widget
nb: Fjern dette elementet

en: Run the Associated Application
nb: Kjør det tilordnede programmet

en: Script initialization failed
nb: Klarte ikke å klargjøre skript

en: Open with %1
nb: Åpne med %1

en: Remove this Panel
nb: Fjern dette panelet

en: Remove this Activity
nb: Fjern denne aktiviteten

en: Activity Settings
nb: Aktivitetsinnstillinger

en: Add Widgets...
nb: Legg til skjermelementer …

en: Could not find requested component: %1
nb: Fant ikke den etterspurte komponenten: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
nb: Om et skjermelement deles på nettverket kan du bruke dette elementet fra en annen datamaskin som en fjernstyring.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
nb: Del dette elementet over nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
nb: La alle få fri tilgang til dette elementet

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
nb: Ugyldig tjeneste (null), kan ikke utføre operasjoner.

en: Error loading Applet: package inexistent. %1
nb: Feil ved lasting av miniprogram: pakke finnes ikke: %1

en: %1 Settings
nb: %1-innstillinger

en: Install
nb: Installer

en: Widgets
nb: Elementer

en: Wallpaper
nb: Tapet
