plasmapkg - en to nn translation catalogue (102 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
nn: Merkedagar

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
nn: Hendingar

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
nn: Gjeremål

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
nn: Anna

en: Previous Month
nn: Førre månad

en: Previous Year
nn: Førre år

en: Previous Decade
nn: Førre tiår

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
nn: I dag

en: Reset calendar to today
nn: Gå til i dag

en: Next Month
nn: Neste månad

en: Next Year
nn: Neste år

en: Next Decade
nn: Neste tiår

en: Days
nn: Dagar

en: Months
nn: Månadar

en: Years
nn: År

en: Cancel
nn: Avbryt

en: More actions
nn: Fleire handlingar

[ctx: @action:button]
en: Collapse
nn: Fald saman

[ctx: @action:button]
en: Expand
nn: Fald ut

en: Password
nn: Passord

en: Search…
nn: Søk …

en: Search
nn: Søk

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Activate %1 Widget
nn: Start %1-elementet

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove %1
nn: Fjern «%1»|/|Fjern $[pron %1] $[bunden %1]

en: Enter Edit Mode
nn: Start tilpassing

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Configure %1...
nn: Set opp «%1» …|/|Set opp $[dobbelbest %1]$[bunden %1] …

en: Lock Widgets
nn: Lås elementa

en: Unlock Widgets
nn: Lås opp elementa

en: Exit Edit Mode
nn: Avslutt tilpassing

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
nn: Om det skal lagast eit snøgglager på disken for temaet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
nn: Maksstorleiken på snøgglageret for temaet i kilobyte. Merk at desse filene er kompakte, så maksstorleiken vert gjerne ikkje brukt. Det er derfor ofte trygt å bruka ein stor verdi her.

en: Main Script File
nn: Hovudskriptfil

en: Tests
nn: Testar

en: Images
nn: Bilete

en: Themed Images
nn: Temabilete

en: Configuration Definitions
nn: Oppsettdefinisjonar

en: User Interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Data Files
nn: Datafiler

en: Executable Scripts
nn: Køyrbare skript

en: Screenshot
nn: Skjermbilete

en: Translations
nn: Omsetjingar

en: Configuration UI pages model
nn: Modell for oppsett-UI-sider

en: Configuration XML file
nn: XML-fil for oppsett

en: Custom expander for compact applets
nn: Tilpassa utvidar for kompakte skjermelement

en: Service Descriptions
nn: Tenesteskildringar

en: Images for dialogs
nn: Bilete for dialogvindauge

en: Generic dialog background
nn: Generell vindaugsbakgrunn

en: Theme for the logout dialog
nn: Tema for utloggingsvindauget

en: Wallpaper packages
nn: Bakgrunnspakkar

en: Images for widgets
nn: Bilete for skjermelement

en: Background image for widgets
nn: Bakgrunnsbilete for element

en: Analog clock face
nn: Analog klokkeutsjånad

en: Background image for panels
nn: Bakgrunnsbilete for panel

en: Background for graphing widgets
nn: Bakgrunn for grafelement

en: Background image for tooltips
nn: Bakgrunnsbilete for hjelpebobler

en: Opaque images for dialogs
nn: Ugjennomsiktig bilete for dialogvindauge

en: Opaque generic dialog background
nn: Ugjennomsiktig generell dialogbakgrunn

en: Opaque theme for the logout dialog
nn: Ugjennomsiktig tema for utloggingsvindauget

en: Opaque images for widgets
nn: Ugjennomsiktige bilete for skjermelement

en: Opaque background image for panels
nn: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilete for panel

en: Opaque background image for tooltips
nn: Ugjennomsiktig bakgrunnsbilete for hjelpebobler

en: KColorScheme configuration file
nn: KColorScheme-oppsettfil

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: The %1 widget did not define which ScriptEngine to use.
nn: Skjermelementet %1 oppgav ikkje kva ScriptEngine som skal brukast.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
nn: Klarte ikkje opna pakken %1 som skjermelementet %2 treng.

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
nn: Klarte ikkje laga ein %1-ScriptEngine for skjermelementet %2.

en: Show Alternatives...
nn: Vis alternativ …

en: Widget Removed
nn: Skjermelement fjerna

en: The widget "%1" has been removed.
nn: Skjermelementet «%1» vart fjerna.

en: Panel Removed
nn: Panel fjerna

en: A panel has been removed.
nn: Eit panel vart fjerna.

en: Desktop Removed
nn: Skrivebord fjerna

en: A desktop has been removed.
nn: Eit skrivebord vart fjerna.

en: Undo
nn: Angra

en: Widget Settings
nn: Set opp element

en: Remove this Widget
nn: Fjern dette elementet

en: Run the Associated Application
nn: Køyr det tilhøyrande programmet

en: Script initialization failed
nn: Feil ved skriptstart

en: Open with %1
nn: Opna med %1

en: Remove this Panel
nn: Fjern dette panelet

en: Remove this Activity
nn: Fjern denne aktiviteten

en: Activity Settings
nn: Aktivitetsoppsett

en: Add Widgets...
nn: Legg til element …

en: Could not find requested component: %1
nn: Fann ikkje etterspurd komponent: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
nn: Viss du deler eit element over nettverket, får du tilgang til det frå andre maskiner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
nn: Del dette elementet over nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
nn: La alle få fri tilgang til dette elementet

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
nn: Ugyldig teneste (null) kan ikkje utføra operasjonar.

en: Unknown Applet
nn: Ukjent element

en: Error loading QML file: %1 %2
nn: Feil ved lasting av QML-fil: %1 %2

en: Error loading Applet: package inexistent. %1
nn: Feil ved lasting av miniprogram: pakken finst ikkje. %1

en: %1 Settings
nn: Set opp «%1»|/|Set opp $[dobbelbest %1]$[bunden %1]

en: Plasma Package
nn: Plasma-pakke

en: Install
nn: Installer

en: Package Installation Failed
nn: Feil ved pakkeinstallering

en: The package you just dropped is invalid.
nn: Pakken du sleppte er ugyldig.

en: Widgets
nn: Skjermelement

[ctx: Add widget]
en: Add %1
nn: Legg til %1

[ctx: Add icon widget]
en: Add Icon
nn: Legg til ikon

en: Wallpaper
nn: Bakgrunnsbilete

en: Content dropped
nn: Innhald sleppt
