libplasma5 - en to sr translation catalogue (139 entries)

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
sr: Празници

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
sr: Догађаји

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
sr: Обавезе

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
sr: Друго

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
sr: Данас

en: Reset calendar to today
sr: Ресетуј календар на данас

en: Previous Month
sr: Претходни месец

en: Next Month
sr: Наредни месец

en: Previous Year
sr: Претходна година

en: Next Year
sr: Наредна година

en: Previous Decade
sr: Претходна деценија

en: Next Decade
sr: Наредна деценија

en: OK
sr: У реду

en: Cancel
sr: Одустани

en: Unknown
sr: Непознато

en: Activate %1 Widget
sr: Активирај виџет %1

en: Lock Widgets
sr: Закључај виџете

en: Unlock Widgets
sr: Откључај виџете

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
sr: Да ли направити кеш на диску за тему.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
sr: Највећа величина кеша теме на диску у килобајтима. Имајте на уму да су ови фајлови ретки, тако да задата величина не мора бити потпуно искоришћена. Зато је задавање веће вредности често сасвим безбедно.

en: Data Files
sr: подаци

en: Executable Scripts
sr: извршне скрипте

en: Service Descriptions
sr: описи сервиса

en: Translations
sr: преводи

en: Main Script File
sr: главни фајл скрипте

en: Tests
sr: пробе

en: Images
sr: слике

en: Themed Images
sr: тематске слике

en: Configuration Definitions
sr: дефиниције поставе

en: User Interface
sr: корисничко сучеље

en: Screenshot
sr: снимак екрана

en: Images for dialogs
sr: слике за дијалоге

en: Generic dialog background
sr: генеричка позадина дијалога

en: Theme for the logout dialog
sr: тема за одјавни дијалог

en: Wallpaper packages
sr: пакети тапета

en: Images for widgets
sr: слике за виџете

en: Background image for widgets
sr: позадинска слика за виџете

en: Analog clock face
sr: лице аналогног сата

en: Background image for panels
sr: позадинска слика за панеле

en: Background for graphing widgets
sr: позадина за цртачке виџете

en: Background image for tooltips
sr: позадинска слика за облачиће

en: Opaque images for dialogs
sr: непрозирне слике за дијалоге

en: Opaque generic dialog background
sr: непрозирна генеричка позадина дијалога

en: Opaque theme for the logout dialog
sr: непрозирна тема за одјавни дијалог

en: Opaque images for widgets
sr: непрозирне слике за виџете

en: Opaque background image for panels
sr: непрозирна позадинска слика за панеле

en: Opaque background image for tooltips
sr: непрозирна позадинска слика за облачиће

en: KColorScheme configuration file
sr: поставни фајл шеме боја

en: Configuration UI pages model
sr: модел УИ страница поставе

en: Configuration XML file
sr: ИксМЛ фајл поставе

en: Custom expander for compact applets
sr: посебни проширивач за сажете аплете

en: Accessibility
sr: приступачност

en: Application Launchers
sr: покретачи програма

en: Astronomy
sr: астрономија

en: Date and Time
sr: датум и време

en: Development Tools
sr: развојне алатке

en: Education
sr: образовање

en: Environment and Weather
sr: природа и време

en: Examples
sr: примери

en: File System
sr: фајл систем

en: Fun and Games
sr: забава и игре

en: Graphics
sr: графика

en: Language
sr: језик

en: Mapping
sr: картографија

en: Miscellaneous
sr: разно

en: Multimedia
sr: мултимедија

en: Online Services
sr: сервиси на вези

en: Productivity
sr: продуктивност

en: System Information
sr: подаци о систему

en: Utilities
sr: алатке

en: Windows and Tasks
sr: прозори и задаци

en: Clipboard
sr: клипборд

en: Tasks
sr: задаци

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
sr: разно

en: The %1 widget did not define which ScriptEngine to use.
sr: Виџет %1 не дефинише који скриптни мотор треба за њега.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
sr: Не могу да отворим пакет %1 неопходан за виџет %2.

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
sr: Не могу да створим скриптни мотор %1 за виџет %2.

en: Widget Removed
sr: Виџет уклоњен

en: The widget "%1" has been removed.
sr: Виџет „%1“ је уклоњен.

en: Panel Removed
sr: Панел уклоњен

en: A panel has been removed.
sr: Панел је уклоњен.

en: Desktop Removed
sr: Површ уклоњена

en: A desktop has been removed.
sr: Површ је уклоњена.

en: Undo
sr: Опозови

en: Widget Settings
sr: Поставке виџета

en: Remove this Widget
sr: Уклони овај виџет

en: Run the Associated Application
sr: Изврши придружени програм

en: Script initialization failed
sr: Неуспело припремање скрипте

en: Open with %1
sr: Отвори помоћу %1|/|Отвори $[инс-п %1]

en: Remove this Panel
sr: Уклони овај панел

en: Remove this Activity
sr: Уклони ову активност

en: Activity Settings
sr: Поставке активности

en: Add Widgets...
sr: Додај виџете...

en: Could not find requested component: %1
sr: Не могу да нађем захтевану компоненту: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
sr: Дељење виџета на мрежи омогућава вам да приступите том виџету са другог рачунара као даљинским управљачем.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
sr: Подели овај виџет на мрежи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
sr: Дозволи свима слободан приступ овом виџету

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
sr: Неисправан (нулти) сервис, не може извршити никакву операцију.

en: Error loading QML file: %1
sr: Грешка при учитавању КуМЛ фајла: %1

en: Error loading Applet: package inexistent. %1
sr: Грешка при учитавању аплета: пакет не постоји. %1

en: %1 Settings
sr: Поставке %1|/|Поставке $[ген %1]

en: Default settings for theme, etc.
sr: подразумеване поставке за тему, итд.

en: Color scheme to use for applications.
sr: шема боја у програмима

en: Preview Images
sr: слике прегледа

en: Preview for the Login Manager
sr: преглед за менаџер пријављивања

en: Preview for the Lock Screen
sr: преглед за забравни екран

en: Preview for the Userswitcher
sr: преглед за мењач корисника

en: Preview for the Virtual Desktop Switcher
sr: преглед за мењач виртуелних површи

en: Preview for Splash Screen
sr: преглед за уводни екран

en: Preview for KRunner
sr: преглед за К‑извођач

en: Preview for the Window Decorations
sr: преглед за декорације прозора

en: Preview for Window Switcher
sr: преглед за мењач прозора

en: Login Manager
sr: менаџер пријављивања

en: Main Script for Login Manager
sr: главна скрипт за менаџер пријављивања

en: Logout Dialog
sr: одјавни дијалог

en: Main Script for Logout Dialog
sr: главна скрипта за одјавни дијалог

en: Screenlocker
sr: закључавач екрана

en: Main Script for Lock Screen
sr: главна скрипта за закључавач екрана

en: UI for fast user switching
sr: сучеље за брзо мењање корисника

en: Main Script for User Switcher
sr: главна скрипта за мењач корисника

en: Virtual Desktop Switcher
sr: мењач виртуелних површи

en: Main Script for Virtual Desktop Switcher
sr: главна скрипта за мењач виртуелних површи

en: On-Screen Display Notifications
sr: обавештења у екранском приказу

en: Main Script for On-Screen Display Notifications
sr: главна скрипта за обавештења у екранском приказу

en: Splash Screen
sr: уводни екран

en: Main Script for Splash Screen
sr: главна скрипта за уводни екран

en: KRunner UI
sr: сучеље К‑извођача

en: Main Script KRunner
sr: главна скрипта К‑извођача

en: Window Decoration
sr: декорација прозора

en: Main Script for Window Decoration
sr: главна скрипта за декорацију прозора

en: Window Switcher
sr: мењач прозора

en: Main Script for Window Switcher
sr: главна скрипта за мењач прозора

en: Plasma Package
sr: Плазма пакет

en: Install
sr: Инсталирај

en: Package Installation Failed
sr: Пропало инсталирање пакета

en: The package you just dropped is invalid.
sr: Пакет који сте управо испустили није добар.

en: Widgets
sr: Виџети

en: Wallpaper
sr: Тапет

en: Content dropped
sr: Садржај превучен
