plasmaintegration5 - en to he translation catalogue (21 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
he: פתח קובץ

[ctx: @title:window]
en: Save File
he: שמור קובץ

[ctx: @action:button]
en: Save All
he: שמור הכל

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
he: כן להכול

[ctx: @action:button]
en: No to All
he: לא להכל

[ctx: @action:button]
en: Abort
he: ביטול

[ctx: @action:button]
en: Retry
he: נסה שוב

[ctx: @action:button]
en: Ignore
he: התעלם

[ctx: folder name]
en: New Folder
he: תיקייה חדשה

[ctx: @title:window]
en: New Folder
he: תיקייה חדשה

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
he: צור תיקייה חדשה ב:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
he: קובץ או תיקייה בשם %1 כבר קיים.

en: You do not have permission to create that folder.
he: אין לך הרשאות ליצירת תיקייה זו.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
he: בחר תיקיה

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
he: תיקייה חדשה...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
he: תיקייה חדשה...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
he: העברה לאשפה

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
he: מחיקה

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
he: הצג תיקיות מוסתרות

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
he: מאפיינים

en: Show Hidden Folders
he: הצג תיקיות מוסתרות
