plasmaintegration5 - en to pt translation catalogue (23 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
pt: Abrir um Ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Save File
pt: Gravar o Ficheiro

[ctx: @action:button]
en: Save All
pt: Gravar Tudo

[ctx: @action:button]
en: &Yes
pt: &Sim

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
pt: Sim a Tudo

[ctx: @action:button]
en: &No
pt: &Não

[ctx: @action:button]
en: No to All
pt: Não a Tudo

[ctx: @action:button]
en: Abort
pt: Interromper

[ctx: @action:button]
en: Retry
pt: Repetir

[ctx: @action:button]
en: Ignore
pt: Ignorar

[ctx: folder name]
en: New Folder
pt: Nova Pasta

[ctx: @title:window]
en: New Folder
pt: Nova Pasta

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
pt: Criar uma pasta nova em:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
pt: Já existe um ficheiro ou pasta chamado %1.

en: You do not have permission to create that folder.
pt: Não tem permissões para criar essa pasta.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
pt: Seleccionar a Pasta

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
pt: Nova Pasta...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
pt: Nova Pasta...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
pt: Enviar para o Lixo

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pt: Apagar

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
pt: Mostrar as Pastas Escondidas

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pt: Propriedades

en: Show Hidden Folders
pt: Mostrar as Pastas Escondidas
