plasmaintegration5 - en to sr@latin translation catalogue (21 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
sr@latin: Otvaranje fajla

[ctx: @title:window]
en: Save File
sr@latin: Upisivanje fajla

[ctx: @action:button]
en: Save All
sr@latin: Sačuvaj sve

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
sr@latin: Da za sve

[ctx: @action:button]
en: No to All
sr@latin: Ne za sve

[ctx: @action:button]
en: Abort
sr@latin: Obustavi

[ctx: @action:button]
en: Retry
sr@latin: Pokušaj ponovo

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sr@latin: Ignoriši

[ctx: folder name]
en: New Folder
sr@latin: Nova fascikla

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@latin: Nova fascikla

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
sr@latin: Napravi novu fasciklu u:
    ‘%1’

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@latin: Fajl ili fascikla po imenu ‘%1’ već postoji.

en: You do not have permission to create that folder.
sr@latin: Nemate dozvolu da napravite tu fasciklu.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sr@latin: Izbor fascikle

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
sr@latin: Nova fascikla...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
sr@latin: Nova fascikla...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@latin: Premesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@latin: Obriši

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
sr@latin: Skrivene fascikle

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@latin: Svojstva

en: Show Hidden Folders
sr@latin: Skrivene fascikle
