plasmaintegration5 - en to tr translation catalogue (24 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
tr: Dosyayı Aç

[ctx: @title:window]
en: Save File
tr: Dosyayı Kaydet

[ctx: @action:button]
en: Save All
tr: Tümünü Kaydet

[ctx: @action:button]
en: &Yes
tr: &Evet

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
tr: Tümüne Evet

[ctx: @action:button]
en: &No
tr: &Hayır

[ctx: @action:button]
en: No to All
tr: Tümüne Hayır

[ctx: @action:button]
en: Abort
tr: İptal Et

[ctx: @action:button]
en: Retry
tr: Yeniden Dene

[ctx: @action:button]
en: Ignore
tr: Yok Say

[ctx: folder name]
en: New Folder
tr: Yeni Klasör

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tr: Yeni Klasör

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
tr: Burada yeni klasör oluştur:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
tr: %1 adlı bir klasör ya da dosya zaten var.

en: You do not have permission to create that folder.
tr: Bu klasörü oluşturmaya izniniz yok.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
tr: Klasör Seç

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
tr: Yeni Klasör…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
tr: Yeni Klasör…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
tr: Gizli Klasörleri Göster

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
tr: Özellikler

en: Show Hidden Folders
tr: Gizli Klasörleri Göster

en: Failed to launch for unknown reasons. Please try with a pre-existing application.
tr: Bilinmeyen nedenlerden dolayı başlatılamadı. Lütfen var olan bir uygulamayla deneyin.
