plasma-keyboard - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Filter languages…
cs: Filtrovat jazyky…

en: Filter languages
cs: Filtrovat jazyky

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
cs: Nebyly vybrány žádné jazyky. Bude použito výchozí rozvržení klávesnice v systému.

en: Languages
cs: Jazyky

en: Key press feedback:
cs: Odezva na stisk klávesy:

en: Sound
cs: Zvuk

en: Vibration
cs: Vibrace

en: General:
cs: Obecné:

en: Keyboard navigation
cs: Navigace klávesnicí

en: Auto-capitalization
cs: Nepřevádět na velká písmena:

en: Alternate characters:
cs: Alternativní znaky:

en: Show popup when holding a key
cs: Zobrazit vyskakovací okno při stisku klávesy

en: Hold delay:
cs: Délka stisku:

en: milliseconds
cs: milisekund

en: Test the virtual keyboard…
cs: Vyzkoušet virtuální klávesnici...

[ctx: @title:group]
en: Feedback
cs: Zpětná vazba

en: Whether to emit a sound on key press
cs: Určuje, zda vydávat zvuk při stisku klávesy

en: Whether to vibrate on key press
cs: Určuje, zda při stisku kláves zavibrovat

en: Keyboard Languages
cs: Jazyky klávesnice

[ctx: @title:group]
en: General
cs: Obecné

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
cs: Určuje, zda používat klávesy šipek pro navigaci klávesnicí

en: Automatically capitalize the first letter of sentences
cs: První písmeno ve větách se automaticky píše velkým písmenem

en: Key press feedback
cs: Odezva na stisk kláves

en: General
cs: Obecné
