plasma-keyboard - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Filter languages…
hu: Nyelvek szűrése…

en: Filter languages
hu: Nyelvek szűrése

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
hu: Nincs kiválasztva nyelv. A rendszer alapértelmezett billentyűzetkiosztása lesz használva.

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Key press feedback:
hu: Gomblenyomás visszajelzése:

en: Sound
hu: Hang

en: Vibration
hu: Rezgés

en: General:
hu: Általános:

en: Keyboard navigation
hu: Billentyűzetnavigáció

en: Auto-capitalization
hu: Automatikus nagybetű

en: Alternate characters:
hu: Alternatív karakterek:

en: Show popup when holding a key
hu: Felugró megjelenítése gomb nyomva tartásakor

en: Hold delay:
hu: Késleltetés:

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: Test the virtual keyboard…
hu: Virtuális billentyűzet kipróbálása…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Whether to emit a sound on key press
hu: Adjon-e ki hangot billentyűlenyomáskor

en: Whether to vibrate on key press
hu: Rezegjen-e billentyűlenyomáskor

en: Keyboard Languages
hu: Billentyűzet nyelvei

[ctx: @title:group]
en: General
hu: Általános

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
hu: Használja-e a nyílgombokat a billentyűzeten navigáláshoz

en: Automatically capitalize the first letter of sentences
hu: A mondatok első betűjét automatikusan nagybetűvé alakítja

en: Key press feedback
hu: Gomblenyomás visszajelzése

en: General
hu: Általános
