plasma-keyboard - en to ia translation catalogue (14 entries)

en: Filter languages…
ia: Filtra Linguages…

en: Filter languages
ia: Filtra Linguages

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
ia: Necun linguages selectionate. Le disposition de claviero predefinite per le systema essera usate

en: Languages
ia: Linguages

en: Key press feedback:
ia: Retorno de pression de clave:

en: Sound
ia: Sono

en: Keyboard navigation
ia: Navigation de claviero

en: Test the virtual keyboard…
ia: Essaya le claviero virtual...

[ctx: @title:group]
en: Feedback
ia: Retorno

en: Whether to emit a sound on key press
ia: Si emitter un sono sur pression de clave

en: Whether to vibrate on key press
ia: Si vibrar sur pression de clave

en: Keyboard Languages
ia: Linguages de Claviero

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
ia: Si usar leclaves de flecha per navigar le claviero

en: Key press feedback
ia: Retorno de pression de clave
