plasma-keyboard - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Filter languages…
pl: Odfiltruj języki…

en: Filter languages
pl: Odfiltruj języki

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
pl: Nie wybrano żadnego języka. Zostanie użyty domyślny układ klawiatury dla systemu.

en: Languages
pl: Języki

en: Key press feedback:
pl: Informacja zwrotna po naciśnięciu klawisza:

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Vibration
pl: Drganie

en: General:
pl: Ogólne:

en: Keyboard navigation
pl: Sterowanie z klawiatury

en: Test the virtual keyboard…
pl: Wypróbuj klawiaturę ekranową…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
pl: Informacja zwrotna

en: Whether to emit a sound on key press
pl: Określa czy dawać głos po naciśnięciu klawisza

en: Whether to vibrate on key press
pl: Określa czy zadrżeć po naciśnięciu klawisza

en: Keyboard Languages
pl: Języki klawiatury

[ctx: @title:group]
en: General
pl: Ogólne

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
pl: Określa czy używać klawiszy strzałek do sterowania z klawiatury

en: Key press feedback
pl: Informacja zwrotna po naciśnięciu klawisza
