plasma-keyboard - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Filter languages…
sv: Filtrera språk…

en: Filter languages
sv: Filtrera språk

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
sv: Inga språk valda. Systemets normala tangentbordslayout används.

en: Languages
sv: Språk

en: Key press feedback:
sv: Återkoppling av knapptryckningar:

en: Sound
sv: Ljud

en: General:
sv: Allmänt:

en: Keyboard navigation
sv: Tangentbordsnavigering

en: Auto-capitalization
sv: Automatiska stora bokstäver

en: Alternate characters:
sv: Alternativa tecken:

en: Show popup when holding a key
sv: Visa bara meddelanderutor när en tangent hålls nere

en: Hold delay:
sv: Hållfördröjning:

en: milliseconds
sv: millisekunder

en: Test the virtual keyboard…
sv: Prova det virtuellt tangentbordet…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
sv: Återkoppling

en: Whether to emit a sound on key press
sv: Om ett ljud ska avges vid tangentnedtryckning

en: Whether to vibrate on key press
sv: Om vibration ska ske vid tangentnedtryckning

en: Keyboard Languages
sv: Tangentbordsspråk

[ctx: @title:group]
en: General
sv: Allmänt

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
sv: Om piltangenterna ska användas för att navigera på tangentbordet

en: Automatically capitalize the first letter of sentences
sv: Skriv automatiskt första bokstaven i meningar med stor bokstav

en: Key press feedback
sv: Återkoppling av knapptryckning

en: General
sv: Allmänt
