plasma-keyboard - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Filter languages…
tr: Dilleri süz…

en: Filter languages
tr: Dilleri süz

en: No languages selected. The default keyboard layout for the system will be used.
tr: Seçili dil yok. Sistem için olan öntanımlı klavye yerleşimi kullanılacak.

en: Languages
tr: Diller

en: Key press feedback:
tr: Düğme basımı tepkisi:

en: Sound
tr: Ses

en: Vibration
tr: Titreşim

en: General:
tr: Genel:

en: Keyboard navigation
tr: Klavye dolaşımı

en: Auto-capitalization
tr: Kendiliğinden BÜYÜK harf

en: Alternate characters:
tr: Alternatif karakterler:

en: Show popup when holding a key
tr: Düğmeye basılı tutulduğunda açılır pencere göster

en: Hold delay:
tr: Basım gecikmesi:

en: milliseconds
tr: milisaniye

en: Test the virtual keyboard…
tr: Sanal klavyeyi sına…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: Whether to emit a sound on key press
tr: Düğme basımında ses çal

en: Whether to vibrate on key press
tr: Düğme basımında titret

en: Keyboard Languages
tr: Klavye Dilleri

[ctx: @title:group]
en: General
tr: Genel

en: Whether to use the arrow keys to navigate the keyboard
tr: Klavye dolaşmak için ok düğmelerinin kullanılıp kullanılmayacağı

en: Automatically capitalize the first letter of sentences
tr: Tümcelerin ilk harfini kendiliğinden büyük yapın

en: Key press feedback
tr: Düğme basımı tepkisi

en: General
tr: Genel
