plasma-keyboard - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Plasma Keyboard
tr: Plasma Klavye

en: An on-screen keyboard for Plasma
tr: Plasma için ekran üzeri klavye

en: Copyright 2024, Aleix Pol Gonzalez
tr: © 2024 Aleix Pol Gonzalez

en: Author
tr: Yazar

[ctx: @label Name of the diacritics overlay trigger]
en: Diacritics (Long Press)
tr: Diyakritik işaretler (Uzun basım)

[ctx: @label Name of the emoji overlay trigger]
en: Emoji (Prefix Search)
tr: Emoji (Önek araması)

[ctx: @label Name of the text expansion overlay trigger]
en: Text Expansion
tr: Metin genişletme

en: Settings
tr: Ayarlar
