plasma-mobile - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
ar: يفتح معالج البدء الأولي دون تعديل الضبط

en: © 2024 KDE Community
ar: © 2024 مجتمع كِيدِي

en: Devin Lin
ar: ديفين لين

en: Edit APN
ar: حرّر اسم نقطة الوصول APN

en: Name
ar: الاسم

en: APN
ar: اسم نقطة الوصول APN

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Password
ar: كلمة السّرّ

en: Network type
ar: نوع الشبكة

en: Only 4G
ar: 4G فقط

en: Only 3G
ar: 3G فقط

en: Only 2G
ar: 2G فقط

en: Any
ar: أيّ

en: Cellular
ar: هاتف خلوي

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
ar: يرجى ضبط اسم نقطة الوصول (APN) الخاص بك أدناه لبيانات الهاتف المحمول، وسوف تتوفر المزيد من المعلومات مع شركة الاتصالات الخاصة بك.

en: You are connected to the mobile network.
ar: أنت متصل بشبكة الهاتف المحمول.

en: Please insert a SIM card into your device.
ar: الرجاء إدخال شريحة SIM في جهازك.

en: Your device does not have a modem available.
ar: لا يتوفر مودم لجهازك.

en: Mobile Data
ar: بيانات المحمول

en: Edit
ar: حرّر

en: Delete
ar: احذف

en: Add APN
ar: أضف اسم نقطة الوصول APN

en: Complete!
ar: اكتمل!

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
ar: جهازك جاهز الآن.<br /><br />استمتع <b>%1</b>!

en: Before we get started…
ar: قبل أن نبدأ…

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
ar: اضبط سطوع الشاشة لتكون مريحة لعملية التثبيت.

en: Adjust the size of elements on the screen.
ar: اضبط حجم العناصر على الشاشة.

en: Display Scaling
ar: تحجيم العرض

en: Dark Theme
ar: سمة مظلمة

en: Time and Date
ar: الوقت والتاريخ

en: Select your time zone and preferred time format.
ar: حدد منطقتك الزمنية وتنسيق الوقت المفضل لديك.

en: 24-Hour Format
ar: تنسيق 24 ساعة

en: Invalid input.
ar: إدخال غير صحيح.

en: Connect to
ar: متصل ب

en: Network
ar: الشبكة

en: Connect to a WiFi network for network access.
ar: الاتصال بشبكة واي فاي للوصول إلى الشبكة.

en: Password…
ar: كلمة السر…

en: Welcome to<br/><b>Plasma Mobile</b>
ar: مرحبًا في<br/><b>بلازما الجوال</b>

en: Powered by<br/><b>%1</b>
ar: ممكنة بواسطة<br/><b>%1</b>

en: Next
ar: التالي

en: Initial Start
ar: أول بدء

en: Back
ar: عُد

en: Finish
ar: أنهِ
