plasma-mobile - en to ar translation catalogue (16 entries)

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
ar: المجلد

en: Remove from favourites
ar: أزل من المفضلة

en: Add applications to your favourites so they show up here.
ar: أضف التطبيقات إلى مفضلتك حتى تظهر هنا.

en: Move out of folder
ar: انقل خارج المجلد

en: Add to favourites
ar: أضف إلى المفضلة

en: Applications
ar: التّطبيقات

en: Wallpapers
ar: الخلفيات

en: Settings
ar: إعدادات

en: Homescreen Settings
ar: إعدادات الشاشة الرئيسة

en: Homescreen
ar: الشاشة الرئيسة

en: Wallpaper blur effect
ar: تأثير طمس الخلفية

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Simple
ar: بسيط

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Full
ar: كامل

en: Double tap to lock device
ar: طرق مزدوج لقفل الجهاز

[ctx: @action:button]
en: Switch between homescreens and more wallpaper options
ar: التبديل بين الشاشات الرئيسة والمزيد من خيارات صور الخلفيات
