plasma-mobile - en to ast translation catalogue (26 entries)

en: Never
ast: Enxamás

en: Battery Information
ast: Información de la batería

en: Information
ast: Información

en: Is Rechargeable
ast: Ye recargable

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Current Charge
ast: Carga actual

en: Model
ast: Modelu

en: Serial Number
ast: Númberu de serie

en: Technology
ast: Teunoloxía

en: Lithium ion
ast: Ion de litiu

en: Lithium polymer
ast: Polímeru de litiu

en: Lithium iron phosphate
ast: Litiu ferrofosfatu

en: Lead acid
ast: Plomu y ácidu

en: Nickel cadmium
ast: Níquel y cadmiu

en: Nickel metal hydride
ast: Níquel y metal d'hidruru

en: Unknown technology
ast: Teunoloxía desconocida

en: Devices
ast: Preseos

en: Internal battery
ast: Batería interna

en: UPS battery
ast: Batería del SAI

en: Monitor battery
ast: Batería del monitor

en: Mouse battery
ast: Batería del mur

en: Keyboard battery
ast: Batería del tecláu

en: PDA battery
ast: Batería de la PDA

en: Phone battery
ast: Batería del teléfonu

en: Unknown battery
ast: Batería desconocida
