plasma-mobile - en to ca translation catalogue (47 entries)

en: Shell
ca: Intèrpret d'ordres

en: Shell Vibrations
ca: Vibració de l'intèrpret d'ordres

en: Animations
ca: Animacions

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
ca: Si això està desactivat, les animacions es reduiran tant com sigui possible.

en: Auto Hide Panels
ca: Oculta automàticament els plafons

en: Auto-hide the status and navigation panels to allow applications to always be in fullscreen.
ca: Oculta automàticament els plafons d'estat i navegació per a permetre que les aplicacions estiguin sempre en pantalla completa.

en: Double Tap to Wakeup
ca: Toc doble per a activar

en: When the screen is off, double tap to wakeup the device.
ca: Quan la pantalla està apagada, toc doble per a activar el dispositiu.

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

en: Date in status bar
ca: Data a la barra d'estat

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
ca: Si està activat, es mostrarà la data al costat del rellotge en la barra d'estat.

en: Battery Percentage
ca: Percentatge de bateria

en: Show battery percentage in the status bar.
ca: Mostra el percentatge de bateria a la barra d'estat.

en: Status Bar Size
ca: Mida de la barra d'estat

en: Size of the top panel (needs restart).
ca: Mida del plafó superior (cal reiniciar).

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
ca: Minúscula

[ctx: Status bar height]
en: Small
ca: Petita

[ctx: Status bar height]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
ca: Molt gran

en: Action Drawer
ca: Calaix d'accions

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
ca: Mode fixat

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
ca: Mode expandit

en: Quick Settings
ca: Opcions ràpides

en: Top Left Drawer Mode
ca: Mode del calaix superior esquerre

en: Mode when opening from the top left.
ca: Mode en obrir des de la part superior esquerra.

en: Top Right Drawer Mode
ca: Mode del calaix superior dret

en: Mode when opening from the top right.
ca: Mode en obrir des de la part superior dreta.

[ctx: @title:group, shortcuts available from lock screen]
en: Lock Screen Shortcuts
ca: Dreceres de la pantalla de bloqueig

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ca: Sense

[ctx: @item:inlistbox]
en: Flashlight
ca: Llum de flaix

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
ca: Càmera

[ctx: @label:listbox]
en: Left button
ca: Botó esquerre

[ctx: @label:listbox]
en: Right button
ca: Botó dret

[ctx: @action:button]
en: Hide
ca: Oculta

[ctx: @action:button]
en: Show
ca: Mostra

en: Quick Settings Columns
ca: Columnes d'opcions ràpides

en: Maximum number of columns in landscape orientation.
ca: Nombre màxim de columnes en l'orientació apaïsada.

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
ca: Personalitzeu l'ordre de les opcions ràpides en el plafó desplegable i les oculta.

en: Disabled Quick Settings
ca: Opcions ràpides desactivades

en: Re-enable previously disabled quick settings.
ca: Torna a activar les opcions ràpides desactivades prèviament.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
ca: Si s'ha activat la vibració en l'intèrpret d'ordres.

en: Vibration Duration
ca: Durada de la vibració

en: How long shell vibrations should be.
ca: Quant llarga ha de ser la vibració en l'intèrpret d'ordres.

[ctx: Long duration]
en: Long
ca: Llarga

[ctx: Medium duration]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Short duration]
en: Short
ca: Curta

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
ca: La vibració del teclat es controla separadament en el mòdul de configuració del teclat.
