plasma-mobile - en to ca@valencia translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
ca@valencia: Elimina de les preferides

en: Add applications to your favourites so they show up here.
ca@valencia: Afig aplicacions a les preferides de manera que es mostren ací.

en: Move out of folder
ca@valencia: Mou fora de la carpeta

en: Add to favourites
ca@valencia: Afig a les preferides

en: Applications
ca@valencia: Aplicacions

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
ca@valencia: Carpeta
