plasma-settings - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Languages
cs: Jazyky

en: Apply
cs: Použít

en: On-Screen Keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

en: Type anything here…
cs: Zde napište cokoliv...

[ctx: @title:group]
en: Feedback
cs: Zpětná vazba

en: Sound
cs: Zvuk

en: Whether to emit a sound on keypress.
cs: Zda vydat zvuk při stisku klávesy.

en: Vibration
cs: Vibrace

en: Whether to vibrate on keypress.
cs: Zda vibrovat při stisku klávesy.

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
cs: Oprava textu

en: Check spelling of entered text
cs: Kontrolovat pravopis zadaného textu

en: Capitalize the first letter of each sentence
cs: Převést první písmeno každé věty na velké

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
cs: Dokončit současné slovo stiskem mezerníku pomocí návrhu

en: Suggest potential words in word ribbon
cs: Navrhnout potenciální slova v pruhu slov

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
cs: Vložit tečku, pokud je mezerník stisknut dvakrát

en: Configure Languages
cs: Nastavit jazyky
