plasma-mobile - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
de: Aus Favoriten entfernen

en: Add applications to your favourites so they show up here.
de: Fügen Sie Anwendungen zu Ihren Favoriten hinzu, um sie hier anzuzeigen.

en: Move out of folder
de: Aus Ordner verschieben

en: Add to favourites
de: Zu Favoriten hinzufügen

en: Applications
de: Anwendungen

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
de: Ordner
