plasma-mobile - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: System Information
eo: Sistema Informo

[ctx: @action:button]
en: Copy
eo: Kopii

en: Operating System
eo: Operacia sistemo

en: Webpage
eo: Retpaĝo

[ctx: @title:group]
en: Software
eo: Programaro

en: KDE Plasma Version
eo: KDE Plasma Versio

en: KDE Frameworks Version
eo: Versio de KDE Frameworks

en: Qt Version
eo: Qt-Versio

en: Kernel Version
eo: Kerna Versio

en: OS Type
eo: OS Tipo

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
eo: %1-bita

[ctx: @title:group]
en: Hardware
eo: Aparataro

en: Processor | Processors
eo[0]: Procesoro
eo[1]: Procesoroj

en: Memory
eo: Memoro

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
eo: %1 el RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
eo: Nekonata
