plasma-settings - en to eu translation catalogue (129 entries)

en: Unable to change NTP settings
eu: Ez da NTP ezarpenak aldatzeko gai

en: Unable to set current time
eu: Ez da uneko ordua ezartzeko gai

en: Unable to set timezone
eu: Ez da ordu-eremua ezartzeko gai

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Accra
eu: Akkra

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
eu: Addis Abeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
eu: Aljer

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anguilla
eu: Aingira

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtau
eu: Aktau

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtobe
eu: aktobe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ashgabat
eu: Asgabat

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
eu: Atenas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
eu: Azoreak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
eu: Bagdad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia Banderas
eu: Bahia de Banderas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangui
eu: Bangi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
eu: Belgrad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bishkek
eu: Bixkek

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
eu: Brusela

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
eu: Bukarest

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Busingen
eu: Büsingen

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
eu: Kairo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
eu: Kanariak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayman
eu: Kaiman

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chagos
eu: Txagos

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Choibalsan
eu: Txoibalsan

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cocos
eu: Koko

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Colombo
eu: Kolonbo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
eu: Komoreak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Conakry
eu: Konakry

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
eu: Kopenhage

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cordoba
eu: Kordoba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cuiaba
eu: Cuiabá

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Curacao
eu: Curaçao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
eu: Damasko

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Djibouti
eu: Djibuti

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dominica
eu: Dominika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Douala
eu: Duala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
eu: Pazko (Uhartea)

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eirunepe
eu: Eirunepé

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Aaiun
eu: Aaiun

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fakaofo
eu: Fakaofu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Galapagos
eu: Galapagoak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Godthab
eu: Nuuk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Havana
eu: Habana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
eu: Man uhartea

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
eu: Jamaika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kamchatka
eu: Kamtxatka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Karachi
eu: Karatxi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
eu: Katmandu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
eu: Khartum

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kyiv
eu: Kiev

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kolkata
eu: Kalkuta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Krasnoyarsk
eu: Krasnoiarsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Rioja
eu: Errioxa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
eu: Lisboa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: London
eu: Londres

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madrid
eu: Madril

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Makassar
eu: Ujung Pandang

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
eu: Maldivak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marquesas
eu: Markesak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Martinique
eu: Martinika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mauritius
eu: Maurizio

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mazatlan
eu: Mazatlán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
eu: Mexiko Hiria

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Miquelon
eu: Mikelune

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mogadishu
eu: Muqdisho

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
eu: Monako

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
eu: Mosku

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Muscat
eu: Maskat

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Niamey
eu: Niamei

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nicosia
eu: Nikosia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nouakchott
eu: Nuakchot

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oral
eu: Uralsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ouagadougou
eu: Uagadugu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port of Spain
eu: Port-of-Spain

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto-Novo
eu: Porto Novo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
eu: Praga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pyongyang
eu: Piongiang

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qostanay
eu: Kustanai

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qyzylorda
eu: Kizilorda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rangoon
eu: Yangon

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
eu: Riad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
eu: Erroma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
eu: Seul

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
eu: Singapur

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
eu: Hegoaldeko Georgiak

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Srednekolymsk
eu: Srednekolimsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Barthelemy
eu: Saint Barthelemy

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
eu: St. Helena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Johns
eu: St. Johns

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
eu: St. Kitts

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
eu: Santa Luzia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Thomas
eu: St. Thomas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Vincent
eu: St. Vincent

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tashkent
eu: Taxkent

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
eu: Teheran

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tirane
eu: Tirana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tokyo
eu: Tokio

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tucuman
eu: Tucumán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulaanbaatar
eu: Ulan Bator

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulyanovsk
eu: Ulianovsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Urumqi
eu: Ürümqi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
eu: Vatikano

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
eu: Viena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vientiane
eu: Vientian

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
eu: Varsovia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zaporizhzhia
eu: Zaporizhia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zurich
eu: Zürich

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
eu: Afrika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
eu: Amerika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
eu: Antartika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
eu: Atlantikoa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
eu: Europa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
eu: Indiakoa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
eu: Barea

en: Display
eu: Aurkeztu

en: 24-Hour Format
eu: 24 orduko formatua

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
eu: Ordularietan 24 orduko formatuak erabili ala ez.

en: Timezone
eu: Ordu-eremua

en: Time and Date
eu: Ordua eta data

en: Automatic Time Synchronization
eu: Ordu sinkronizatze automatikoa

en: Whether to set the time automatically.
eu: Ordua automatikoki ezarri ala ez.

en: System Time
eu: Sistemaren ordua

en: System Date
eu: Sistemaren data

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
eu: Aukeratu ordu-eremua

en: Pick System Time
eu: Hartu sistemaren ordua
