plasma-mobile - en to eu translation catalogue (170 entries)

en: Error resetting the modem: %1
eu: Errorea modema berrezartzean: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
eu: Errorea %1(e)ren konexio ezarpenak eguneratzean: %2

en: Error activating connection: %1
eu: Errorea konexioa aktibatzean: %1

en: Error adding connection: %1
eu: Errorea konexioa gehitzean: %1

en: Error removing connection: %1
eu: Errorea konexioa kentzean: %1

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unmanaged
eu: Kudeatu gabe

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: ConfiguringHardware
eu: Hardwarea konfiguratzea

en: NeedAuth
eu: Autentikatze beharra

en: ConfiguringIp
eu: IPa konfiguratzea

en: CheckingIp
eu: IPa egiaztatzea

en: WaitingForSecondaries
eu: Bigarren mailakoen zain

en: Activated
eu: Aktibatuta

en: Deactivating
eu: Desaktibatzen

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Off
eu: Itzalita

en: Low-power mode
eu: Energia-apaleko modua

en: Full power mode
eu: Energia osoko modua

en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Locked
eu: Giltzatuta

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Disabling
eu: Ezgaitzen

en: Enabling
eu: Gaitzen

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Searching for network provider
eu: Sare hornitzailearen bila

en: Registered with network provider
eu: Sare hornitzailearekin erregistratuta

en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Connected
eu: Konektatuta

en: No error.
eu: Errorerik ez

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: SIM is required but missing.
eu: SIMa behar da, falta da ordea.

en: SIM is available but unusable.
eu: SIMa erabilgarri dago, baina ezin da erabili.

en: Unknown modem capabilities.
eu: Modemaren gaitasun ezezagunak.

en: eSIM is not initialized.
eu: eSIM ez dago hasieratuta.

en: Not registered, not searching for new operator to register.
eu: Ez dago erregistratuta, ez dago erregistratzeko operadore berri baten bila.

en: Registered on home network.
eu: Etxeko sarean erregistratuta.

en: Not registered, searching for new operator to register with.
eu: Ez dago erregistratuta, erregistratzeko operadore berri bila.

en: Registration denied.
eu: Erregistratzea ukatu da.

en: Unknown registration status.
eu: Erregistratzeko egoera ezezaguna.

en: Registered on a roaming network.
eu: Ibiltaritza sare batean erregistratuta.

en: Registered for "SMS only", on home network.
eu: Etxeko sarean, «bakarrik SMS»rako erregistratuta.

en: Registered for "SMS only", roaming network.
eu: Ibiltaritza sarean, «bakarrik SMS»rako erregistratuta.

en: Emergency services only.
eu: Larrialdiko zerbitzuak bakarrik.

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
eu: Etxeko sarean, «CSFB ez du nahiago»rako erregistratuta.

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
eu: Ibiltaritza sarean, «CSFB ez du nahiago»rako erregistratuta.

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
eu: Tokiko operadorearen zerbitzu murriztuetara sartzeko atxikita.

en: Scanning networks failed: %1
eu: Sareak eskaneatzea huts egin du: %1

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: GuessYes
eu: Suposatu «Bai»

en: GuessNo
eu: Suposatu «Ez»

en: Any
eu: Edozein

en: Lock reason unknown.
eu: Giltzatze-arrazoi ezezaguna.

en: Modem is unlocked.
eu: Modema giltzatu gabe dago.

en: SIM requires the PIN code.
eu: SIMak PIN kodea behar du.

en: SIM requires the PIN2 code.
eu: SIMak PIN2 kodea behar du.

en: SIM requires the PUK code.
eu: SIMak PUK kodea behar du.

en: SIM requires the PUK2 code.
eu: SIMak PUK2 kodea behar du.

en: Modem requires the service provider PIN code.
eu: Modemak zerbitzu hornitzailearen PIN kodea behar du.

en: Modem requires the service provider PUK code.
eu: Modemak zerbitzu hornitzailearen PUK kodea behar du.

en: Modem requires the network PIN code.
eu: Modemak sareko PIN kodea behar du.

en: Modem requires the network PUK code.
eu: Modemak sareko PUK kodea behar du.

en: Modem requires the PIN code.
eu: Modemak PIN kodea behar du.

en: Modem requires the corporate PIN code.
eu: Modemak PIN kode korporatiboa behar du.

en: Modem requires the corporate PUK code.
eu: Modemak PUK kode korporatiboa behar du.

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
eu: Modemak PH-FSIM PIN kodea behar du.

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
eu: Modemak PH-FSIM PUK kodea behar du.

en: Modem requires the network subset PIN code.
eu: Modemak sare-azpitaldeko PIN kodea behar du.

en: Modem requires the network subset PUK code.
eu: Modemak sare-azpitaldeko PUK kodea behar du.

en: (empty)
eu: (hutsik)

en: Error toggling SIM lock: %1
eu: SIM giltzatzea txandakatzeko errorea: %1

en: Error changing the PIN: %1
eu: Errorea PINa aldatzean: %1

en: Error sending the PIN: %1
eu: Errorea PINa bidaltzean: %1

en: Error sending the PUK: %1
eu: Errorea PUKa bidaltzean: %1

en: Available Networks
eu: Sare erabilgarriak

en: none
eu: bat ere ez

en: Current operator: %1
eu: Uneko operadorea: %1

en: Scan For Networks
eu: Eskaneatu sare bila

en: Edit APN
eu: Editatu APNa

en: New APN
eu: APN berria

en: Name
eu: Izena

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Network type
eu: Sare mota

en: Only 4G
eu: Soilik 4G

en: Only 3G
eu: Soilik 3G

en: Only 2G
eu: Soilik 2G

en: Save profile
eu: Gorde profila

en: Modem not available
eu: Modema ez dago erabilgarria

en: Mobile data
eu: Mugikorreko datuak

en: No SIM is inserted.
eu: SIM sartu gabe dago.

en: Mobile data is not available with this modem.
eu: Mugikorreko datuak ez daude erabilgarri modem honekin.

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
eu: APN bat konfiguratu egin behar da mugikorreko datuak izateko.

en: Whether mobile data is enabled.
eu: Mugikorreko datuak gaituta dauden ala ez.

en: Data Usage
eu: Datuen erabilera

en: View data usage.
eu: Ikusi datuen erabilera.

en: SIM %1
eu: %1 SIMa

en: View SIM %1 details.
eu: Ikusi SIM %1(r)en xehetasunak.

en: Modem %1
eu: %1 modema

en: Modem Control
eu: Modemaren agintea

en: Force Modem Restart
eu: Behartu modema berrekitea

en: Modem Details
eu: Modemaren xehetasunak

en: Access Technologies
eu: Sarbide-teknologiak

en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

en: Model
eu: Eredua

en: Owned Numbers:
eu: Norbere zenbakiak:

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Signal Quality
eu: Seinalearen kalitatea

en: State
eu: Egoera

en: Failure Reason
eu: Hutsegiteko arrazoia

en: Registration State
eu: Erregistro egoera

en: Roaming
eu: Ibiltaritza

en: Firmware Version
eu: Firmwarearen bertsioa

en: Interface Name
eu: Interfazearen izena

en: Metered
eu: Tarifatua

en: Active NetworkManager Connection
eu: Sare-kudeatzailearen konexio aktiboa

en: Device
eu: Gailua

en: Device ID
eu: Gailuaren IDa

en: Drivers:
eu: Gidariak:

en: Plugin
eu: Plugina

en: Power State
eu: Energiaren egoera

en: SIM Path
eu: SIMaren bidea-izena

en: APNs
eu: APNak

en: Edit
eu: Editatu

en: Unable to autodetect connection settings for your carrier. Please find your carrier's APN settings by either contacting support or searching online.
eu: Ez da zure operadorearen konexio-ezarpenak automatikoki hautemateko gai. Mesedez, aurkitu zure operadorearen APN ezarpenak, euskarriarekin harremanean jarrita, edo lerroan bilatuta.

en: APN List
eu: APN zerrenda

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Add APN
eu: Gehitu APNa

en: Automatically detect APN
eu: APNak automatikoki hautematea

en: SIM Lock
eu: SIM giltzatzea

en: SIM is locked
eu: SIMa giltzatuta dago

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
eu: SIM hau erabiltzeko, aurrena giltzapetik askatu behar duzu.

en: SIM is not locked
eu: SIMa ez dago giltzatuta

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
eu: Zure SIM giltzatu dezakezu, telefono dei eta mugikorreko datuetarako, ezarritako PIN kode bat eskatu dezan.

en: Lock SIM
eu: Giltzatu SIMa

en: Disable SIM Lock
eu: Ezgaitu SIM giltzatzea

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
eu: Ezgaitu SIM giltzatze ezaugarria eta kendu SIMeko pasakodea.

en: Change PIN
eu: Aldatu PINa:

en: Change the passcode set on the SIM.
eu: Aldatu SIMean ezarritako pasakodea.

en: Unlock SIM
eu: SIMa giltzapetik askatu

en: Attempts left: %1
eu: Gelditzen diren saiakerak: %1

en: Enter PIN
eu: Sartu PINa

en: Change SIM PIN
eu: Aldatu SIMaren PINa

en: PINs don't match!
eu: PINak ez datoz bat!

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
eu: PINak 4 eta 8 digitu artekoak izan behar dira!

en: Current PIN
eu: Uneko PINa

en: New PIN
eu: PIN berria

en: Confirm PIN
eu: Berretsi PINa

en: Remove SIM PIN
eu: Kendu SIMaren PINa

en: Add SIM PIN
eu: Gehitu PINa SIMari

en: This SIM slot is empty, a SIM card needs to be inserted in order for it to be used.
eu: SIM erreten hori hutsik dago, SIM txartel bat sartu behar zaio hura erabili ahal izateko.

en: Data Roaming
eu: Datuen ibiltaritza

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
eu: Baimendu zure gailuak, zure operadorearenak ez diren beste sare batzuk erabiltzea.

en: Modify APNs
eu: Aldatu APNak

en: Configure access point names for your carrier.
eu: Konfiguratu zure operadorearen sarbide puntuen izenak.

en: Networks
eu: Sareak

en: Select a network operator.
eu: Hautatu sare operadore bat.

en: Modify SIM lock settings.
eu: Aldatu SIM giltzatze ezarpenak.

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
eu: Ikusi SIM hau konektatuta dagoen modemaren xehetasunak.

en: SIM Details
eu: SIMaren xehetasunak

en: Operator Code (modem)
eu: Operadorearen kodea (modema)

en: Operator Name (modem)
eu: Operadorearen izena (modema)

en: Operator Code (provided by SIM)
eu: Operadorearen kodea (SIMak hornitua)

en: Operator Name (provided by SIM)
eu: Operadorearen izena (SIMak hornitua)

en: SIM ID
eu: SIM IDa

en: Emergency Numbers
eu: Larrialdiko zenbakiak
