plasma-mobile - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Shell
eu: Oskola

en: General
eu: Orokorra

en: Shell Vibrations
eu: Oskolaren bibrazioak

en: Animations
eu: Animazioak

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
eu: Hau itzalita badago, animazioak ahalik gehien murriztuko dira.

en: Status Bar
eu: Egoera-barra

en: Date in status bar
eu: Data egoera-barran

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
eu: Aktibatuta badago, data erlojuaren ondoan erakutsiko da egoera-barran.

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
eu: Ñimiñoa

[ctx: Status bar height]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: Status bar height]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: Status bar height]
en: Large
eu: Handia

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
eu: Oso handia

en: Status Bar Size
eu: Egoera-barraren neurria

en: Size of the top panel (needs restart).
eu: Goiko panelaren neurria (berrabiarazi beharra dago).

en: Navigation Panel
eu: Nabigatzeko panela

en: Gesture-only Mode
eu: Keinu-soileko modua

en: Whether to hide the navigation panel.
eu: Nabigatzeko panela ezkutatu behar den edo ez.

en: Always show keyboard toggle
eu: Erakutsi beti teklatua txandakatzea

en: Whether to always show the keyboard toggle button on the navigation panel.
eu: Nabigatzeko panelean teklatua txandakatzeko botoia beti erakutsi behar den edo ez.

en: Action Drawer
eu: Ekintza tiradera

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
eu: Iltzatutako modua

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
eu: Modu hedatua

en: Quick Settings
eu: Ezarpen azkarrak

en: Top Left Drawer Mode
eu: Goiko ezkerreko tiradera modua

en: Mode when opening from the top left.
eu: Goiko ezkerreko aldetik irekitzeko modua.

en: Top Right Drawer Mode
eu: Goiko eskuineko tiradera modua

en: Mode when opening from the top right.
eu: Goiko eskuineko aldetik irekitzeko modua.

[ctx: @action:button]
en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: @action:button]
en: Show
eu: Erakutsi

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
eu: Goitibeherako panelean ezarpen azkarren hurrenkera neurrira egokitzea eta haiek ezkutatzea.

en: Disabled Quick Settings
eu: Ezgaitutako ezarpen azkarrak

en: Re-enable previously disabled quick settings.
eu: Birgaitu aldez aurretik ezgaitutako ezarpen azkarrak.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
eu: Oskolean bibrazioak gaituta egon behar duten edo ez.

en: Vibration Duration
eu: Bibrazioen iraupena

en: How long shell vibrations should be.
eu: Oskoleko bibrazioek zenbat iraun behar duten.

[ctx: Long duration]
en: Long
eu: Luzea

[ctx: Medium duration]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: Short duration]
en: Short
eu: Laburra

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
eu: Teklatuaren bibrazioak bereizita kontrolatzen dira teklatuaren ezarpen moduluan.
