plasma-mobile - en to fi translation catalogue (52 entries)

en: Open Containing Folder
fi: Avaa yläkansio

en: &Copy
fi: K&opioi

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
fi: Kopioi sijainti

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: On
fi: Käytössä

en: Off
fi: Ei käytössä

en: Audio
fi: Ääni

en: Increase Volume
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Decrease Volume
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Mute
fi: Vaimenna

en: SIM Locked
fi: SIM lukittu

en: Outputs
fi: Ulostulot

en: Inputs
fi: Sisäänmenot

en: Playback Streams
fi: Toistovirrat

en: Recording Streams
fi: Nauhoitusvirrat

en: Device name not found
fi: Laitteen nimeä ei löytynyt

en: Show additional options for %1
fi: Näytä lisävalinnat: %1

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
fi: Aseta äänenvoimakkuudeksi %1

[ctx: volume percentage]
en: %1%
fi: %1 %

[ctx: only used for sizing, should be widest possible string]
en: 100%
fi: 100 %

en: Notification Sounds
fi: Ilmoitusäänet

en: Stream name not found
fi: Virran nimeä ei löytynyt

en: Unmute
fi: Poista vaimennus

en: 100%
fi: 100 %

[ctx: Percentage value]
en: %1%
fi: %1 %

en: Open audio settings
fi: Avaa ääniasetukset

en: Audio Settings
fi: Ääniasetukset

en: Toggle showing audio streams
fi: Näytä tai piilota äänivirrat

en: %1%
fi: %1 %

en: Search…
fi: Etsi…

en: No media playing
fi: Ei toistettavaa mediaa

en: Previous track
fi: Edellinen raita

en: Play or Pause media
fi: Toista tai keskeytä mediatoisto

en: Next track
fi: Seuraava raita

[ctx: Reply to message]
en: Reply
fi: Vastaa

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
fi: Kirjoita vastaus…

[ctx: @action:button]
en: Send
fi: Lähetä

en: Notification service not available
fi: Ilmoituspalvelua ei ole käytettävissä

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
fi: Ilmoitukset tarjoaa tällä hetkellä ”%1 %2”

en: Show Fewer
fi: Näytä vähemmän

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
fi: Näytä %1 lisää

en: Clear All Notifications
fi: Tyhjennä kaikki ilmoitukset

en: More Options…
fi: Lisää valintoja…

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
fi: %1 (tauko)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
fi: %1 (epäonnistui)

en: Job Failed
fi: Työ epäonnistui

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
fi: %1 (valmis)

en: Job Finished
fi: Työ valmis

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
fi: %1 min sitten

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
fi: %1 s jäljellä

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
fi: %1 min jäljellä

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
fi: %1 t jäljellä
