plasma-mobile - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
fi: Avaa opastetun aloitustoiminnon muuttamatta asetuksia

en: © 2024 KDE Community
fi: © 2024 KDE-yhteisö

en: Edit APN
fi: Muokkaa APN:ää

en: Name
fi: Nimi

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Password
fi: Salasana

en: Network type
fi: Verkon tyyppi

en: Only 4G
fi: Vain 4G

en: Only 3G
fi: Vain 3G

en: Only 2G
fi: Vain 2G

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Cellular
fi: Matkapuhelinverkko

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
fi: Aseta mobiilidatan APN alla: lisätietoa saa palveluntarjoajalta.

en: You are connected to the mobile network.
fi: Olet yhteydessä mobiiliverkkoon.

en: Please insert a SIM card into your device.
fi: Anna laitteen SIM-kortti.

en: Your device does not have a modem available.
fi: Laitteessa ei vaikuta olevan modeemia.

en: Mobile Data
fi: Mobiilidata

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Add APN
fi: Lisää APN

en: Complete!
fi: Valmista!

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
fi: Laite on nyt valmis.<br /><br />Tämä on <b>%1</b>, nauti!

en: Before we get started…
fi: Ennen kuin aloitetaan…

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
fi: Säädä näytön kirkkaus asennukseen sopivaksi.

en: Adjust the size of elements on the screen.
fi: Säädä näyttöalkioiden kokoa.

en: Display Scaling
fi: Näytön mittakaava

en: Dark Theme
fi: Tumma teema

en: Time and Date
fi: Aika ja päiväys

en: Select your time zone and preferred time format.
fi: Valitse aikavyöhyke ja haluttu ajan esitysmuoto.

en: 24-Hour Format
fi: 24-tuntinen kello

en: Invalid input.
fi: Virheellinen syöte.

en: Connect to
fi: Yhdistä

en: Network
fi: Verkko

en: Connect to a WiFi network for network access.
fi: Yhdistä verkkoyhteyttä varten langattomaan verkkoon.

en: Password…
fi: Salasana…

en: Welcome to<br/><b>Plasma Mobile</b>
fi: Tervetuloa<br/><b>Plasma Mobileen</b>

en: Powered by<br/><b>%1</b>
fi: Moottorina<br/><b>%1</b>

en: Next
fi: Seuraava

en: Initial Start
fi: Ensikäynnistys

en: Back
fi: Takaisin

en: Finish
fi: Viimeistele
