plasma-phone-components - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Folder
fi: Kansio

[ctx: @info:placeholder]
en: Search applications…
fi: Etsi sovelluksia…

en: Remove
fi: Poista

en: Widgets
fi: Sovelmat

en: Homescreen Settings
fi: Kotinäytön asetukset

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Number of rows
fi: Rivien määrä

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Size of icons on homescreen
fi: Kotinäytön kuvakekoko

en: The rows and columns will swap depending on the screen rotation.
fi: Rivit ja sarakkeet vaihtuvat keskenään näytön suunnan mukaan.

en: Homescreen
fi: Kotinäyttö

en: Show labels on homescreen
fi: Näytä kotinäytöllä nimiöt

en: Show labels in favorites bar
fi: Näytä suosikkirivillä nimiöt

en: Page transition effect
fi: Sivusiirtymätehoste

en: Slide
fi: Kuva

en: Cube
fi: Kuutio

en: Fade
fi: Häivytä

en: Stack
fi: Pino

en: Rotation
fi: Kierto

en: Favorites Bar
fi: Suosikkirivi

[ctx: @title:group settings group]
en: Wallpaper
fi: Taustakuva

[ctx: @option:check]
en: Show wallpaper blur effect
fi: Näytä taustakuvan sumennustehoste

en: General
fi: Perusasetukset

[ctx: @action:button]
en: Switch between homescreens and more wallpaper options
fi: Kotinäyttövaihto ja lisää taustakuvavalintoja

en: Export layout to
fi: Vie asettelu

en: Import layout from
fi: Tuo asettelu

en: Export Status
fi: Viennin tila

en: Failed to export to %1
fi: Vienti kohteeseen %1 epäonnistui

en: Homescreen layout exported successfully to %1
fi: Kotinäyttöasettelun vienti kohteeseen %1 onnistui

en: Confirm Import
fi: Vahvista tuonti

en: This will overwrite your existing homescreen layout!
fi: Tämä korvaa kotinäytön nykyisen asettelun!
