plasma-mobile - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Shell
fi: Kuori

en: General
fi: Perusasetukset

en: Shell Vibrations
fi: Kuoren värähtely

en: Animations
fi: Animoinnit

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
fi: Jos tämä on poistettu käytöstä, animointeja vähennetään niin paljon kuin mahdollista.

en: Status Bar
fi: Tilarivi

en: Date in status bar
fi: Päiväys tilarivillä

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
fi: Jos käytössä, tilarivillä kellon vieressä näytetään päiväys.

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
fi: Pikkuruinen

[ctx: Status bar height]
en: Small
fi: Pieni

[ctx: Status bar height]
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: Status bar height]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
fi: Hyvin suuri

en: Status Bar Size
fi: Tilarivin koko

en: Size of the top panel (needs restart).
fi: Yläpaneelin koko (vaatii uudelleenkäynnistyksen).

en: Navigation Panel
fi: Navigointipaneeli

en: Gesture-only Mode
fi: Vain eleet -tila

en: Whether to hide the navigation panel.
fi: Piilotetaanko navigointipaneeli.

en: Always show keyboard toggle
fi: Näytä näppäimistöpainike aina

en: Whether to always show the keyboard toggle button on the navigation panel.
fi: Näytetäänkö näppäimistön näyttämispainike navigointirivillä aina.

en: Action Drawer
fi: Toimintolaatikko

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
fi: Kiinnitetty tila

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
fi: Laajennettu tila

en: Quick Settings
fi: Pika-asetukset

en: Top Left Drawer Mode
fi: Ylävasemman laatikon tila

en: Mode when opening from the top left.
fi: Tila avattaessa ylävasemmalta.

en: Top Right Drawer Mode
fi: Yläoikean laatikon tila

en: Mode when opening from the top right.
fi: Tila avattaessa yläoikealta.

[ctx: @action:button]
en: Hide
fi: Piilota

[ctx: @action:button]
en: Show
fi: Näytä

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
fi: Mukauta pudotusvalikon pika-asetusten järjestystä tai piilota asetuksia.

en: Disabled Quick Settings
fi: Käytöstä poistetut pika-asetukset

en: Re-enable previously disabled quick settings.
fi: Ota aiemmin käytöstä poistetut pika-asetukset taas käyttöön.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
fi: Käytetäänkö kuoren värähtelyä.

en: Vibration Duration
fi: Värinän kesto

en: How long shell vibrations should be.
fi: Kuoren värähtelyn kesto.

[ctx: Long duration]
en: Long
fi: Pitkä

[ctx: Medium duration]
en: Medium
fi: Keskimittainen

[ctx: Short duration]
en: Short
fi: Lyhyt

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
fi: Näppäimistön värinä säädetään erikseen näppäimistöasetusmoduulissa.
