plasma-mobile - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Waydroid Integration
fi: Waydroid-eheytys

en: Waydroid is not installed
fi: Waydroidia ei ole asennettu

en: Check installation
fi: Tarkista asennus

en: Downloading Android and vendor images.
    It can take a few minutes.
fi: Ladataan Android- ja valmistajakuvia.
    Voi kestää joitakin minuutteja.

en: Waydroid is resetting.
    It can take a few seconds.
fi: Waydroidia palautetaan.
    Voi kestää joitakin sekunteja.

en: The Waydroid session is not running.
fi: Waydroid-istunto ei ole käynnissä.

en: Start the session
fi: Aloita istunto

en: Waydroid session is starting.
    It can take a few seconds.
fi: Waydroid-istunto käynnistyy.
    Tämä voi kestää pari sekuntia.

en: Waydroid applications
fi: Waydroid-sovellukset

[ctx: @action:button]
en: Install APK
fi: Asenna APK

[ctx: @action:button]
en: Delete the application
fi: Poista sovellus

en: General information
fi: Yleistietoa

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Copy
fi: Kopioi

en: Waydroid status
fi: Waydroidin tila

en: Running
fi: Käynnissä

en: Stop session
fi: Pysäytä istunto

en: Certify my device for Google Play Protect
fi: Vahvista laitteeni Google Play -suojauksella

en: Installed applications
fi: Asennetut sovellukset

[ctx: @title:window]
en: Confirm Waydroid Reset
fi: Vahvista Waydroidin palauttaminen

en: Waydroid properties
fi: Waydroidin ominaisuudet

en: Multi Windows
fi: Useampi ikkuna

en: Enables/Disables window integration with the desktop
fi: Ottaa työpöydän ikkunaeheytyksen käyttöön tai poistaa sen käytöstä

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Let the Waydroid container sleep (after the display timeout) when no apps are active
fi: Salli Waydroid-säilön siirtyä valmiustilaan (näytön aikakatkaisun jälkeen), ellei aktiivisia sovelluksia ole

en: Allow android direct access to hotplugged devices
fi: Salli Androidin suora pääsy ajonaikaiskytkettyihin laitteisiin

en: Downloading %1MB/%2MB Speed %3
fi: Ladataan %1 Mt/%2 Mt  Nopeus %3

en: Google Play Protect configuration
fi: Google Play -suojausasetukset

[ctx: @action:button]
en: Copy Android ID and open the website
fi: Kopioi Androidin tunniste ja siirry verkkosivulle

en: Initial configuration
fi: Alkuasetukset

en: System type
fi: Järjestelmän tyyppi
