plasma-settings - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: System Information
fi: Järjestelmätiedot

[ctx: @action:button]
en: Copy
fi: Kopioi

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Webpage
fi: Verkkosivu

[ctx: @title:group]
en: Software
fi: Ohjelmisto

en: KDE Plasma Version
fi: KDE Plasma -versio

en: KDE Frameworks Version
fi: KDE Frameworks -versio

en: Qt Version
fi: Qt-versio

en: Kernel Version
fi: Ytimen versio

en: OS Type
fi: Käyttöjärjestelmän tyyppi

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
fi: %1-bittinen

[ctx: @title:group]
en: Hardware
fi: Laitteisto

en: Processor | Processors
fi[0]: Suoritin
fi[1]: Suorittimet

en: Memory
fi: Muisti

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
fi: %1 keskusmuistia

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
fi: Tuntematon
