plasma-mobile - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: System Information
gl: Información do sistema

[ctx: @action:button]
en: Copy
gl: Copiar

en: Operating System
gl: Sistema operativo

en: Webpage
gl: Páxina web

[ctx: @title:group]
en: Software
gl: Soporte lóxico

en: KDE Plasma Version
gl: Versión de KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
gl: Versión da infraestrutura de KDE

en: Qt Version
gl: Versión de Qt

en: Kernel Version
gl: Versión do núcleo

en: OS Type
gl: Tipo de sistema

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
gl: %1 bits

[ctx: @title:group]
en: Hardware
gl: Soporte físico

en: Processor | Processors
gl[0]: Procesador
gl[1]: Procesadores

en: Memory
gl: Memoria

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
gl: %1 de RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
gl: Descoñecida
