plasma-nm - en to gl translation catalogue (35 entries)

en: Invalid input.
gl: A entrada é incorrecta.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
gl: Información de conexión de «%1»

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
gl: Taxas de transferencia

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
gl: Conexión, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
gl: Detalles da conexión

en: Connect to
gl: Conectar con

en: Edit
gl: Editar

en: Wi-Fi
gl: Sen fíos

[ctx: @title:group]
en: Saved Networks
gl: Redes gardadas

en: Available Networks
gl: Redes dispoñíbeis

en: Add Custom Connection
gl: Engadir unha conexión personalizada

en: Add New Connection
gl: Engadir unha nova conexión

en: Save
gl: Gardar

[ctx: @title:group]
en: General
gl: Xeral

en: Hidden Network
gl: Rede agochada

[ctx: @title:group]
en: Security
gl: Seguridade

en: Security type
gl: Tipo de seguridade

en: None
gl: Ningún

en: WEP Key
gl: Chave WEP

en: Dynamic WEP
gl: WEP dinámica

en: WPA/WPA2 Personal
gl: WPA/WPA2 Persoal

en: WPA3 Personal
gl: WPA3 persoal

en: WPA3 Enterprise
gl: WPA3 empresarial

en: Password
gl: Contrasinal

en: Authentication:
gl: Autenticación:

en: Tunneled TLS
gl: TLS en túnel

en: Protected EAP
gl: EAP protexida

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
gl: Configuración de IP

en: Automatic
gl: Automática

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Network prefix length
gl: Lonxitude do prefixo de rede

en: Password…
gl: Contrasinal…

en: Upload
gl: Envío

en: Download
gl: Descarga
