plasma-mobile - en to gl translation catalogue (140 entries)

en: Unable to change NTP settings
gl: Non é posíbel cambiar a configuración de NTP.

en: Unable to set current time
gl: Non é posíbel definir a hora.

en: Unable to set timezone
gl: Non é posíbel definir o fuso horario.

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
gl: Adís Abeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adelaide
gl: Adelaida

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
gl: Alxer

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amman
gl: Amán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anguilla
gl: Anguila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asuncion
gl: Asunción

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
gl: Bagdad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia Banderas
gl: Bahía de Banderas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia
gl: Baía

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
gl: Belgrado

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bermuda
gl: Bermudas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bogota
gl: Bogotá

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
gl: Bruxelas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
gl: Bucarest

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
gl: O Cairo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
gl: Canarias

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cancun
gl: Cancún

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayman
gl: Caimán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
gl: Nadal

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
gl: Comores

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
gl: Copenhague

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cordoba
gl: Córdoba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Curacao
gl: Curaçao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
gl: Damasco

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dublin
gl: Dublín

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
gl: Pascua

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Salvador
gl: O Salvador

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Faroe
gl: Feroe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fiji
gl: Fidxi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fort Nelson
gl: Forte Nelson

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Galapagos
gl: Galápagos

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gibraltar
gl: Xibraltar

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grenada
gl: Granada

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guyana
gl: Güiana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Havana
gl: A Habana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hebron
gl: Hebrón

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Helsinki
gl: Helsinqui

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Indianapolis
gl: Indianápolis

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
gl: Illa de Man

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Istanbul
gl: Istambul

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jakarta
gl: Iacarta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jersey
gl: Xersei

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jerusalem
gl: Xerusalén

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johannesburg
gl: Xohanesburgo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kabul
gl: Cabul

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kaliningrad
gl: Kaliningrado

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
gl: Catmandú

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
gl: Khartún

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kyiv
gl: Kíiv

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kolkata
gl: Calcuta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Paz
gl: A Paz

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Rioja
gl: A Rioxa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
gl: Lisboa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ljubljana
gl: Liubliana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lome
gl: Lomé

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: London
gl: Londres

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Los Angeles
gl: Os Ánxeles

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lusaka
gl: Lusaca

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
gl: Maldivas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Martinique
gl: Martinica

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mauritius
gl: Mauricio

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Merida
gl: Mérida

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
gl: Cidade de México

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mogadishu
gl: Mogadixo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
gl: Mónaco

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ndjamena
gl: Xamena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New York
gl: Nova York

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ouagadougou
gl: Uagadugú

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Paris
gl: París

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Petersburg
gl: Petersburgo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port-au-Prince
gl: Porto Príncipe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port of Spain
gl: Porto de España

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto-Novo
gl: Porto Novo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
gl: Praga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rainy River
gl: Río Rainy

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reunion
gl: Reunión

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reykjavik
gl: Reiquiavik

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Gallegos
gl: Río Gallegos

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
gl: Riad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
gl: Roma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samarkand
gl: Samarcanda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Paulo
gl: São Paulo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Tome
gl: San Tomé

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sarajevo
gl: Saraievo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
gl: Seúl

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Simferopol
gl: Simferópol

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sofia
gl: Sofía

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
gl: Xeorxia do Sur

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Barthelemy
gl: Saint-Barthélemy

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
gl: Santa Helena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
gl: San Kitts

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
gl: Santa Lucía

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Vincent
gl: San Vicente

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tahiti
gl: Tahití

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
gl: Teherán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tirane
gl: Tirana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tokyo
gl: Toquio

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tortola
gl: Tórtola

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tripoli
gl: Trípoli

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tucuman
gl: Tucumán

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tunis
gl: Tunes

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
gl: Vaticano

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
gl: Viena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Volgograd
gl: Volgogrado

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
gl: Varsovia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yekaterinburg
gl: Ekaterimburgo

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
gl: África

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
gl: América

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
gl: Antártida

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
gl: Atlántico

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
gl: Europa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
gl: Índico

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
gl: Pacífico

en: Display
gl: Visualización

en: 24-Hour Format
gl: Formato de 24 horas

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
gl: Se usar o formato de 24 horas para os reloxos.

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Time and Date
gl: Hora e data

en: Automatic Time Synchronization
gl: Sincronización automática da hora

en: Whether to set the time automatically.
gl: Se definir a hora automaticamente.

en: System Time
gl: Hora do sistema

en: System Date
gl: Data do sistema

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
gl: Escoller un fuso horario

en: Pick System Time
gl: Escoller a hora do sistema

en: AM
gl: a.m.

en: PM
gl: p.m.
