plasma-mobile - en to gl translation catalogue (43 entries)

en: Shell
gl: Interface

en: General
gl: Xeral

en: Shell Vibrations
gl: Vibracións da interface

en: Animations
gl: Animacións

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
gl: Desmarque isto para reducir as animacións ao mínimo.

en: Auto Hide Panels
gl: Agochar os paneis automaticamente

en: Status Bar
gl: Barra de estado

en: Date in status bar
gl: Data na barra de estado

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
gl: Se se activa, a data amosarase canda o reloxo na barra de estado.

en: Battery Percentage
gl: Porcentaxe de batería

en: Show battery percentage in the status bar.
gl: Amosar a porcentaxe de batería na barra de estado.

en: Status Bar Size
gl: Tamaño da barra de estado

en: Size of the top panel (needs restart).
gl: Tamaño do panel superior (require reiniciar).

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
gl: Minúscula

[ctx: Status bar height]
en: Small
gl: Baixa

[ctx: Status bar height]
en: Large
gl: Alta

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
gl: Enorme

en: Action Drawer
gl: Caixón de accións

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
gl: Modo fixado

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
gl: Modo expandido

en: Quick Settings
gl: Opcións rápidas

en: Top Left Drawer Mode
gl: Modo de caixón superior esquerdo

en: Mode when opening from the top left.
gl: Modo de abertura desde a parte superior esquerda.

en: Top Right Drawer Mode
gl: Modo de caixón superior dereito

en: Mode when opening from the top right.
gl: Modo de abertura desde a parte superior dereita.

[ctx: @title:group, shortcuts available from lock screen]
en: Lock Screen Shortcuts
gl: Bloquear os atallos de pantalla

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
gl: Nada

[ctx: @item:inlistbox]
en: Flashlight
gl: Lanterna

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
gl: Cámara

[ctx: @label:listbox]
en: Left button
gl: Botón esquerdo

[ctx: @label:listbox]
en: Right button
gl: Botón dereito

[ctx: @action:button]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @action:button]
en: Show
gl: Amosar

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
gl: Personalizar a orde das opcións rápidas no panel despregábel e agochalas.

en: Disabled Quick Settings
gl: Desactivar as opcións rápidas

en: Re-enable previously disabled quick settings.
gl: Activar de novo opcións rápidas desactivadas previamente.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
gl: Se activar as vibracións na interface.

en: Vibration Duration
gl: Duración das vibracións

en: How long shell vibrations should be.
gl: Duración das vibracións da interface.

[ctx: Long duration]
en: Long
gl: Longa

[ctx: Medium duration]
en: Medium
gl: Media

[ctx: Short duration]
en: Short
gl: Curta

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
gl: As vibracións do teclado contrólanse aparte no módulo de configuración do teclado.
