plasma-mobile - en to he translation catalogue (47 entries)

en: 30 sec
he: 30 שנ׳

en: 1 min
he: דקה

en: 2 min
he: 2 דק׳

en: 5 min
he: 5 דק׳

en: 10 min
he: 10 דק׳

en: 15 min
he: 15 דק׳

en: 30 min
he: חצי שעה

en: Never
he: לעולם לא

en: Battery Information
he: פרטי סוללה

en: Usage Graph
he: תרשים שימוש

en: Information
he: פרטים

en: Is Rechargeable
he: אפשר לטעון

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Charge State
he: מצב טעינה

en: Not charging
he: לא בטעינה

en: Charging
he: בטעינה

en: Discharging
he: בפריקה

en: Fully charged
he: טעונה במלואה

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Current Charge
he: רמת טעינה נוכחית

en: Health
he: בריאות

en: Vendor
he: יצרן

en: Model
he: דגם

en: Serial Number
he: מספר סידורי

en: Technology
he: טכנולוגיה

en: Lithium ion
he: ליתיום יון

en: Lithium polymer
he: ליתיום פולימר

en: Lithium iron phosphate
he: ליתיום ברזל פוספט

en: Lead acid
he: עופרת חומצה

en: Nickel cadmium
he: ניקל קדמיום

en: Nickel metal hydride
he: ניקל מתכת הידריד

en: Unknown technology
he: טכנולוגיה לא מוכרת

en: Devices
he: מכשירים

en: Internal battery
he: סוללה פנימית

en: UPS battery
he: סוללה של אל־פסק

en: Monitor battery
he: סוללת צג

en: Mouse battery
he: סוללה של עכבר

en: Keyboard battery
he: סוללה של מקלדת

en: PDA battery
he: סוללת מחשב כף יד

en: Phone battery
he: סוללת טלפון

en: Unknown battery
he: סוללה לא ידועה

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
he: %1 %2 (בטעינה)

en: Screen
he: מסך

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
he: לעמעם את המסך לאחר

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
he: לכבות את המסך לאחר

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
he: להשהות את המכשיר לאחר
