plasma-mobile - en to he translation catalogue (16 entries)

en: Languages
he: שפות

en: Apply
he: החלה

en: On-Screen Keyboard
he: מקלדת על המסך

en: Type anything here…
he: נא להקליד כאן משהו…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
he: משוב

en: Sound
he: שמע

en: Whether to emit a sound on keypress.
he: האם להשמיט את השמע עם הלחיצות על המקשים.

en: Vibration
he: רטט

en: Whether to vibrate on keypress.
he: האם להפעיל רטט בעת הלחיצות על המקשים.

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
he: תיקון טקסט

en: Check spelling of entered text
he: בדיקת איות של הטקסט המוקלד

en: Capitalize the first letter of each sentence
he: להגדיל את האות הראשונה של המשפטים באנגלית

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
he: להשלים את המילה הנוכחית עם ההצעה הראשונה בלחיצה על רווח

en: Suggest potential words in word ribbon
he: להציע מילים אפשריות בסרגל המילים

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
he: להוסיף נקודה בלחיצה על רווח פעמיים

en: Configure Languages
he: הגדרת שפות
